Catering dietetyczny – czy to się w ogóle opłaca?

Catering dietetyczny – czy to się w ogóle opłaca? Są takie osoby, które od rana do wieczora mają napięty grafik i są w ciągłym ruchu. Na głowie mają nieustannie miliony projektów, spotkań, warsztatów, pracy. Jednocześnie chcą dbać o zdrowie i dobre samopoczucie, żeby mieć energię na wykonywanie tych wszystkich czynności.

W tym wszystkim muszą więc znaleźć czas na to, aby zadbać o odpowiednie odżywianie. Gotowanie praktycznie nie wchodzi w grę, bo wymaga zbyt dużo czasu. Jedzenie na mieście też nie jest opcją idealną – jednak jest mocno odczuwalne dla kieszeni, a też trudno kontrolować jakość i ilość spożywanych posiłków. Marzeniem takich osób jest to, żeby ktoś dla nich gotował, i to takie jedzenie, żeby było zdrowe, nie za drogie i urozmaicone. I najlepiej, żeby jeszcze dostawali je pod nos każdego dnia i nie musieli nigdzie po nie biegać.

Brzmi jak nierealna zachcianka, prawda? A jednak, okazuje się, że nie aż tak nierealna. Już od jakiegoś czasu jest to możliwe pod nazwą cateringu dietetycznego i wiele osób przekonało się o tym na własnej skórze, zmieniając swoje życie na lepsze. W poniższym artykule dowiesz się o tym, czym jest catering dietetyczny, jakie są jego korzyści i przede wszystkim, czy korzystanie z niego się opłaca.

Catering dietetyczny – z czym to się je?

Catering dietetyczny to usługa, która jest ostatnio hitem wśród ludzi, którzy cenią sobie komfort, zdrowie oraz aktywne życie. W aktywnym życiu niestety nie ma czasu na gotowanie, więc zamiast gotować zamawia się gotowe posiłki do domu każdego dnia. Codziennie rano pod nasze drzwi kurier przywozi paczkę z posiłkami na cały dzień. Każdy posiłek znajduje się w osobnym pudelku – stąd catering dietetyczny jest często nazywany dietą pudełkową.

Pudełka ta są starannie zapakowane, tak żeby zapewnić najwyższą świeżość i jakość naszego jedzenia. Firmy cateringowe oferują różne rodzaje menu w zależności od zapotrzebowań dietetycznych. Uwzględniają one liczbę kalorii oraz zawartość diety – obecność mięsa, glutenu, laktozy czy dodatkowej ilości białka. Opcji jest naprawdę wiele, a niektóre firmy umożliwiają nawet własne skomponowanie menu na dany tydzień.

Jak korzystać z cateringu dietetycznego?

Żeby skorzystać z cateringu dietetycznego należy albo złożyć odpowiednie zamówienie poprzez wypełnienie formularza na stronie internetowej firmy cateringowej, albo zadzwonić na infolinię. Tam możemy wybrać rodzaju cateringu dietetycznego, ilość kalorii, ilość posiłków dziennie, oraz okres na jaki będziemy dostawać dane posiłki. Może to być na przykład codziennie, a może na przykład tylko od poniedziałku do piątku, kiedy mamy najmniej czasu na samodzielne dbanie o naszą dietę.

Wiele firm cateringowych oferuje też menu próbne, które jest tańsze i ma nam umożliwić zapoznanie się z poziomem usług danej firmy. Dobrze jest spróbować, czy dana firma cateringowa oferuje jedzenie, które będzie nam odpowiadać zanim zdecydujemy się wykupić miesięczny catering. Po złożeniu zamówienia i opłaceniu go, zaczniemy dostawać nasze posiłki.

Godzinę dostawy również uzgadniamy z daną firmą. Każdego wybranego dnia otrzymujemy pudełka z posiłkami, które następnie możemy zjeść albo na zimno, albo podgrzać w mikrofalówce i zjeść na ciepło. Wydaje się to bardzo proste, jeżeli tylko potrafimy powstrzymać się od zjedzenia wszystkiego naraz – cateringowe potrawy są bowiem często nie tylko pyszne, ale i bardzo estetyczne wizualnie.

Co można zyskać dzięki cateringowi dietetycznemu?

Przede wszystkim – dużo wolnego czasu. Jeśli tak odliczymy wszystkie godziny, które spędzamy na zakupach, na szukaniu przepisów, na wymyślaniu co by tu dzisiaj ugotować, albo na szukaniu restauracji, na samym gotowaniu, wyjdzie nam co najmniej trzy godziny dziennie.

Korzystając z cateringu dietetycznego ograniczamy ten czas do minimum, bo musimy jedynie otworzyć drzwi kurierowi, włożyć jedzenie do lodówki, a potem zjeść je w dogodnym dla nas momencie. Mamy więc dodatkowe godziny, których tak często brakuje nam w ciągu dnia.

Oprócz tego dzięki cateringowi dietetycznemu możemy też uporządkować sprawy naszego odżywiania się. Istnieją cateringi dietetyczne, w których obniżona ilość kalorii oraz lekkostrawne składniki mają nam zapewnić zrzucenie zbędnych kilogramów, jeżeli tylko będziemy trzymać się ich porządku. Wydaje się więc, że catering dietetyczny może nam przynieść liczne korzyści.

Czy warto zainwestować w catering dietetyczny?

A więc zostaje nam odpowiedzieć sobie na pytanie: ile to kosztuje i czy to się nam opłaca? Ceny cateringu dietetycznego różnią się w zależności od rodzaju diety oraz okresu, na jaki decydujemy się go wykupić.

Przeciętna cena oscyluje wokół sześćdziesięciu złotych za jeden dzień pełen posiłków, czyli pięć pudełek. Jest to i dużo i mało, w zależności od tego co weźmiemy pod uwagę. Jeśli gotujemy w domu i mamy czas – to jest dużo, ale jeśli brakuje nam czasu, a wiemy, ze czas to pieniądz – cóż, może właśnie jest to opcja, dzięki której nawet coś zaoszczędzimy.

angielski francuski niemiecki hiszpański

About

View all posts by