Ile kosztuje wytatuowanie napisu? Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przy wyborze tatuatora?

Ile kosztuje wytatuowanie napisu? Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przy wyborze tatuatora?

Ile kosztuje wytatuowanie napisu? Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przy wyborze tatuatora? Tatuaże to bardzo popularna sztuka ozdabiania ciała, przez którą człowiek może wyrazić siebie w dowolny sposób, lub np. utrwalić ważne dla siebie wydarzenie, symbol czy datę. Wykonaniem tatuażu najczęściej zajmują się profesjonalne salony, które prowadzone są przez doświadczonych i wykwalifikowanych tatuatorów. Ile średnio kosztuje tatuaż w formie napisu, i co warto wiedzieć przed zdecydowaniem się na taką usługę?

Wybierz profesjonalny salon

Ile kosztuje wytatuowanie napisu? Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przy wyborze tatuatora?
Ile kosztuje wytatuowanie napisu? Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przy wyborze tatuatora?

Jeżeli zależy nam na wysokiej jakości usłudze, to warto dobrze przemyśleć ostateczny wybór salonu. Tatuaż powinien wykonywać profesjonalny, dobry tatuażysta który specjalizuje się w stylu który nam się podoba, i w którym chcielibyśmy mieć wykonany tatuaż https://www.stowarzyszenie-hubertus.pl/ile-kosztuja-tatuaze-na-nadgarstku/. Profesjonalny salon tatuażu dba również o bezpieczeństwo i higienę pracy, dlatego wszystkie narzędzia są sterylne, a miejsce w którym wykonywana jest usługa jest czyste i zadbane. Wpływa to nie tylko na aspekt zdrowotny klienta, ale również kwestię wizualną, która ma wielkie znaczenie dla późniejszej opinii klientów.

Obecnie na rynku w Polsce można znaleźć kilka tysięcy dobrych salonów tatuażu, które funkcjonują zarówno w większych miastach jak i małych miejscowościach, jednak to nie powinno stanowić podstawowego kryterium wyboru. Najważniejsze są kwestie bezpieczeństwa, ale i styl wybranego tatuatora. Poświęcić szczególną uwagę warto na portfolio, które zwykle każde dobre studio tatuażu  posiada. Dzięki temu zyskamy wgląd na to, czy wybrany salon będzie w stanie sprostać naszym oczekiwaniom wobec ostatecznego efektu wytatuowanego wzoru.

Warto mieć również na względzie fakt, że dobry tatuator i jego usługa będzie kosztowała więcej, niżeli u podrzędnego artysty bez większego doświadczenia. Tatuaż pozostanie już na zawsze na naszej skórze, dlatego warto zadbać o to, by wykonał go profesjonalista, zgodnie z zasadami bezpieczeństwa ale i estetyki. Późniejsze usuwanie tatuażu jest możliwe, jednak jest kosztowne i bolesne – da się tego uniknąć, jeżeli podejmiemy właściwy wybór co do tatuatora i salonu.

Specjalizacja artysty a Twoja wizja tatuażu

Każdy artysta specjalizuje się w innych dziełach sztuki, i taka sama zasada obowiązuje w kwestiach tatuażu. Niektórzy tatuażyści cechują się mrocznym, chaotycznym stylem, niektórzy natomiast specjalizują się w wysoce estetycznych, wyraźnych rysunkach i stylu tatuowania. To właśnie powinno stanowić podstawowe kryterium wyboru, kiedy decydujemy się na tatuaż. Jeżeli podoba nam się jakiś wzór i styl, w którym wykonano rysunek warto wybrać tatuatora, który jak najwierniej odwzoruje wybraną grafikę, dodatkowo wzbogacając ją o swoje własne dodatki.

tatuaż
tatuaż

Warto pamiętać, że grafika symbolu, napisu czy innego wzoru przedstawionego tatuatorowi stanowi jedynie inspirację, ponieważ doświadczony specjalista może go przerobić dowolnie zgodnie z naszymi preferencjami, jak również zaproponować swoją wersję. Dzięki temu mamy pewność, że grafika na naszej skórze będzie maksymalnie unikatowa, a to z pewnością wpływa na zadowolenie z tatuażu. Jeżeli podobają nam się np. delikatne kwiaty, nie warto zwracać się do specjalisty którego portfolio wypełnione jest tatuażami mrocznymi, chaotycznymi, które kojarzą się np. z motocyklistami. Z pewnością przedstawi on swoją wersję naszego pomysłu na tatuaż, jednak zapewne nie spełni on oczekiwań i będzie różnił się od wyjściowej wersji. Styl tatuatora to podstawowa kwestia, którą warto brać pod uwagę.

Nawet najlepsi tatuażyści z Lucky Seven w swoim fachu nie wykonają tatuażu w stylu, w którym na co dzień nie pracują, i jest to całkowicie naturalne. Można to porównać do dziedziny medycznej – w niej każdy lekarz specjalizuje się w innej dziedzinie, np. kardiologii, pediatrii czy psychologii. Jeżeli zależy nam na zadowoleniu z tatuażu, wybierzmy się do specjalisty który najwierniej odwzoruje naszą wizję, zamiast niepotrzebnie tracić czas i nerwy na późniejsze poprawki.

Cena tatuażu – od czego zależy?

Jak w każdej branży, cena tatuażu tatuaze-warszawa.pl zależna jest od wielu czynników. Na koszt usługi składają się przede wszystkim umiejętności tatuatora oraz jego renoma w branży, która często staje się wyznacznikiem dla przyszłych klientów. Im lepszy jest tatuator, tym więcej będzie kosztować tatuaż, jednak oczywisty jest fakt, że nie są to pieniądze wyrzucone w błoto – perfekcyjnie wykonany tatuaż będzie towarzyszył nam do końca życia, i ozdabiał nasze ciało, dlatego warto zainwestować więcej pieniędzy. Cena tatuażu zależna jest również od jego specyfiki, wielkości oraz umiejscowienia na ciele – im trudniejszy i bardziej czasochłonny jest do wykonania, tym ostateczny koszt usługi będzie wyższy.

Dla przykładu, prosty napis na ręce będzie kosztował np. 150-200 zł, podczas gdy większy tatuaż np. na biodrze czy nodze który wymaga większego poświęcenia zarówno pracy jak i materiałów może kosztować nawet od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Zawiłość grafiki i ilość szczegółów które wymagają dużej precyzji ze strony tatuatora to czynniki automatycznie zwiększające cenę, jednak nie warto obawiać się niespodzianek – wycena tatuażu odbywa się jeszcze przed jego rozpoczęciem.

About

View all posts by