Jaką folię ochronną do telefonu wybrać?

Folie do telefonów mają za zadanie zabezpieczać ekran telefonu przed różnego rodzaju zarysowaniami podczas nieostrożnego przenoszenia samego urządzenia, a także podczas upadku. To co się w używanych telefonach opisuje jako ślady użytkowania, to nic innego jak efekt zaniedbania swojego ekranu.

Folia ochronna na telefon kontra szkło hartowane

Wyświetlacz telefonu można chronić na wiele sposób. Pierwszym sposobem są foli do telefonów. Kolejny sposób to szkło hartowane. Każda z tych metod ma w zasadzie tylu przeciwników jak i także tyle samo zwolenników. Jedni po prostu wolą lekkość folii oraz jej elastyczną, a inni bardziej trwałe rozwiązanie w postaci szkła hartowanego. Wiadomo, że każde z dostępnych rozwiązań ma swoje wady i zalety. Nie ma żadnego idealnego rozwiązania. Wszystko ma swoje wady.

Czy nałożenie ochronnej folii ma sens?

Każde dodatkowe zabezpieczenie wyświetlacza przynosi naprawdę ogromne korzyści w postaci dużo lepszej ochrony przed zarysowaniami czy też przed przypadkowymi uszkodzeniami w wyniku upadku naszego telefonu. Oczywiście sama odporność folii na uderzenia nie jest zbyt duża, lecz mamy jak najbardziej tego świadomość.

Większość na rynku folii dostępnych, zwłaszcza tych od dobrych producentów bardzo dobrze chroni przed wszelkimi zarysowaniami oraz mikropęknięciami, które powstają w wyniku użytkowania zwykłego.

Przed jakimi uszkodzeniami zapobiega folia ochronna?

Folie do telefonów jak już zostało nakreślone, nie uchronią naszego telefony przed upadkiem czy też niszczącym wpływem uderzenia młotkiem. Jednak z całą pewnością świetnie się sprawdzają w wielu sytuacjach życiowych. Jakie to sytuacje?

Na pewno będzie to upadek przypadkowy telefonu. Nawet w przypadku zabezpieczenia folią do telefonów w wielu przypadkach jak najbardziej uratuje nasz wyświetlacz. Kolejna sytuacja to korzystanie z telefonu komórkowego na plaży. Z wielu powodów zabieramy ze sobą telefony komórkowe na plażę. Są to warunki idealne do powstawania zarysowań. Telefon nie musi wcale leżeć na leżaku czy też piasku. Wystarczy, że drobinki piasku dostaną się do wnętrza naszej torby. Folie do telefonów świetnie się sprawdzają przy noszeniu telefonu w torebce czy też w kieszeni. Telefon w takich przypadkach jest narażony na zarysowania monetami, kluczami czy też innego rodzaju przedmiotami, których zwłaszcza w damskich torebkach nie brakuje.

Bardzo często nasz telefon udostępniamy małym dzieciom. Co jak co, ale maluszki mają bardzo dużo talent do niszczenia wszystkich urządzeń elektronicznych. Są jednak sytuacje, w których nasz telefon pozwala nam na chwilę spokoju. Dlatego właśnie jest to taka popularna praktyka. Telefon z folią jest w takiej sytuacji przynajmniej zabezpieczony przez zarysowaniami.

Co otrzymujemy w zestawie?

Produkty dobrej jakości są pakowane w całe zestawy. W zestawach tych folie do telefonów są jedynie jednym z elementów. Dodatkowo producenci dorzucają kilka bardzo przydatnych drobiazgów. Są to drobiazgi, które ułatwiają nam prawidłowe nałożenie powłoki ochronnej na nasz telefon komórkowy. Co znajdziemy także w zestawie? Jest to ściereczka sucha, która jest bardzo pomocna w wyczyszczeniu ekranu przed aplikowaniem folii. Czasami także naklejki ułatwiają przyklejanie prawidłowe powłoki. Dołączona bardzo często jest łopatka, która z kolei umożliwia usunięcie pęcherzyków powietrza, powstałych pomiędzy folią a ekranem podczas pracy. Całość zawsze uzupełnia instrukcja napisana w języku polskim oraz także zamieszczona informacja w widocznym miejscu o twardości folii. Twardość zawsze jest określana w skali Mohsa.

Jak na telefon naklejać folię?

Nakładanie folii do telefonów nie jest wcale skomplikowaną czynnością. Jednak nie da się ukryć, ze wymaga wprawy oraz pewnego skupienia się. Na pewno istotne najbardziej jest naklejenie folii i to za pierwszym razem. W teorii można ją odklejać oraz także przyklejać na nowo. Zaś w praktyce każde kolejne naklejenie powoduje odkształcenia drobne oraz zmniejszenie jej trwałości. Kolejną kwestią istotną jest jej naklejenie na ekran w sposób taki, aby wyeliminować pęcherzyki powietrza powstające w trakcie czynności tej.

Przyklejanie folii do telefonów rozpoczyna się zwykle od samej góry ekranu. Należy folię do krawędzi przytknąć do ekrany i raczej zdecydowany, ale nie szybkim ruchem stopniowo naklejać folię od samej krawędzi, od której pracę zaczęliśmy. Po przyklejeniu folii wygładzić ją należy wyciskając powstałe pęcherzyki powietrza na zewnątrz za pomocą łopatki, która jest dołączona do jakościowo dobrych zestawów.

Jednak wspomnieć warto, że ekran przed rozpoczęciem całego procesu zostać musi wyczyszczony perfekcyjnie i do czasu naklejenia folii całkowitego nie wolno go w żadnym wypadku dotykać palcami. Gdy raczej naklejenie folii nas przerasta, to nie róbmy niczego na siłę. Zawsze możemy poprosić kogoś z rodziny o pomoc. Jednak gdy takiej osoby nie mamy, to w sklepie z akcesoriami do telefonów nie tylko folie do telefonów kupimy, ale do tego także zostaną starannie oraz profesjonalnie naklejone.

About

View all posts by