Kamera sportowa – jaką kupić?

Kamera sportowa – jaką kupić?

Wielu pasjonatów sportu staje przed trudnym dylematem – jak wybrać najlepszą kamerę, która swoją funkcjonalnością dopasuje się do poszczególnych aktywności jej użytkowników?

Jaką kamerę sportową kupić?

Na pierwszy rzut oka kamera sportowa wydaje się banalnym urządzeniem. Większość osób, które nie są związane z jej tematem, zapewne uważa, że nie jest sprzętem, który może poszczycić się wysoką jakością. Czy tak jest na pewno? Małe urządzenie, jakim jest kamera sportowa, swoją jakością i użytkowością może dorównać nawet kamerom w standardowym rozmiarze! Jej przewagą na pewno jest niewielki rozmiar, dzięki czemu może towarzyszyć swoim użytkownikom w codziennym życiu. Wystarczy założyć ją na kask, przykleić do szyby samochodu lub przymocować do roweru. Ponadto duża część kamer sportowych jest także wodoodporna, co sprzyja uprawianiu sportów wodnych.

Kamera sportowa – jaką kupić?Wytyczne, jakie należy wziąć pod uwagę, decydując się na zakup kamery sportowej.

Jak wybrać najlepszy model, który będzie mógł towarzyszyć użytkownikowi przez długie lata? Czy zawsze tania kamera, oznacza gorszą jakość? Odpowiedzi na te pytania nie wydają się proste, jednak z pomocą przychodzą wytyczne, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Po pierwsze – rozdzielczość kamery i odpowiedni, szerokokątny obiektyw. Są to jedne z najważniejszych parametrów, którymi powinni zainteresować się osoby marzące o kamerze sportowej. Jak w przypadku każdego sprzętu do nagrywania, to właśnie od rozdzielczości i obiektywu zależy jakość nagrań. W tej kwestii do wyboru pozostaje wiele różnych opcji, w zależności od preferencji kupującego. Może on wybierać między nagrywaniem m.in. HD, Full HD oraz 4K. Po drugie – ważną kwestią, w przypadku kamery sportowej, jest stabilizacja obrazu oraz redukcja szumów mikrofonu. Jest to szczególnie ważne przy uprawieniu sportów, które angażują wiele wysiłku oraz energii. Nagrywanie w takich warunkach mogłoby być utrudnione, przez nieustanne drgania. Stabilizacja obrazu, jak również redukcja szumów w mikrofonie, są więc w takim przypadku koniecznością. Dzięki stabilizatorowi jakość nagrań znacząco się poprawia. Po trzecie – długość pracy baterii. Pojemność baterii kamery sportowej powinna być ważnym kryterium przy jej zakupie. Użytkownicy korzystają z niej zazwyczaj w terenie, co może przysparzać wielu kłopotów, jeśli czas jej pracy nie jest zbyt długi. W informacjach o danym modelu bez trudu można znaleźć długość pracy na jednym ładowaniu, dzięki czemu można ją dostosować do swoich potrzeb. W przypadku, gdy klient zdecydował się na zakup kamery z małą pojemnością baterii, z pomocą przychodzą dodatkowe akumulatory. Pomagają one znacząco wydłużyć czas pracy kamery sportowej. Ważną kwestią jest także ekran kamery sportowej. Pozwala on użytkownikowi na monitorowanie aktualnych nagrań i wykonywanych zdjęć. Dzięki temu można na bieżąco sprawdzać, czy ich jakość lub perspektywa jest zadowalająca. Miłośnicy sportów wodnych swoją uwagę powinni skupiać przede wszystkim na modelach wodoszczelnych. Duża część kamer sportowych posiada specjalnie przystosowane do tego obudowy, dzięki którym można z nich korzystać będąc zanurzonym w wodzie. Tak naprawdę jest to dodatkowy atut, nawet dla użytkowników, którzy pasjonują się w innych rodzajach sportu. Dzięki opcji wodoszczelności nie będą się martwić, że niekorzystne warunki pogodowe wpłyną na awarię sprzętu.

Dodatkowe opcje, jakie może posiadać kamera sportowa.

Należy pamiętać, że w dzisiejszych czasach kamery sportowe posiadają znacznie więcej opcji, niż było to jeszcze kilka lat temu, a ich rozwój cały czas idzie do przodu. Powszechnie dostępne są dzisiaj kamery posiadające wbudowany GPS oraz takie modele, które są sterowane przez smarfton lub smarwatch. Duża część z nich posiada także łączność bezprzewodową typu Wi-Fi. To duże ułatwienie dla użytkowników, ponieważ bez trudu mogą na bieżąco monitorować pokonywany dystans i trasę, a także udostępniać je na żywo innym użytkownikom. Łączność bezprzewodowa zapewnia też szybkie przesyłanie nagrań na inny dysk, bez konieczności podłączania do niego kamery. Bardziej zaawansowane kamery sportowe, posiadają także opcje transmitowania nagrywania na żywo, sterowania głosowego oraz lampy LED, które ułatwiają nagrywanie po zmroku. To tylko niektóre z opcji, z jakich potencjalny użytkownik może korzystać po zdecydowaniu się na zakup kamery sportowej. Współczesne modele posiadają mnóstwo udogodnień i wszelkiego rodzaju akcesoriów, które powinny być dobrane odpowiednio do uprawianego sportu. Jak widać, wybór kamery sportowej zależy przede wszystkim od osobistych preferencji. Wyszczególnione powyżej kwestie na pewno mogą pomóc w wyborze jak najlepszego modelu, ale poszczególne parametry powinny odpowiadać temu, do czego kamera sportowa będzie służyć. Osoby pasjonujące się w sportach wyczynowych powinny skupiać się na innych parametrach, niż osoby uprawiające sporty wodne.

Akcesoria dodatkowe kamer sportowych.

Na rynku są dostępne różne modele kamer sportowych, jednak jeśli nie znaleźliśmy dla siebie idealnego sprzętu, zawsze można wspomóc go akcesoriami. Wiele z nich może być dodawane do zestawu kamery, jednak duża część z nich jest dostępna do osobnego zakupu. Wyszczególnione w artykule kwestie oraz wszelkie dostępne akcesoria, z pewnością umożliwiają zakup oraz korzystanie z kamer sportowych, wykorzystując maksimum ich możliwości.

About

View all posts by