Laptop Dell Latitude 3510

Laptop Dell Latitude 3510

Współcześnie każdy człowiek w większym lub mniejszym stopniu uzależnił swoje życie od technologii. Na co dzień posiadamy dostęp do telefonów komórkowych, laptopów, komputerów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych, które umożliwiają nam wykonywanie coraz to większej liczby funkcji. Bankowość, komunikacja czy też rozrywka to jedynie niektóre z dziesiątek przykładów dziedzin, które oferują nam tak niewielkie przedmioty. Nie ma więc co dziwić się, że firmy wytwarzające tego typu sprzęt życzą sobie coraz więcej pieniędzy za konkretne produkty. Bez nich bowiem nie bylibyśmy w stanie funkcjonować w tak efektywny sposób. Dzięki telefonowi komórkowemu oraz laptopowi możemy zaoszczędzić setki godzin w roku, a jak wiadomo, czas to dzisiaj pieniądz. Warto jest więc szczególnie ten drugi posiadać w swoim domu. Obecnie, rynek ten jest wręcz przesycony wszelakimi modelami różniącymi się poszczególnymi komponentami oraz tym samym ceną. Na co więc zwrócić uwagę przy zakupie nowego laptopa?

Najważniejsze parametry techniczne

W setkach reklam, które zobaczyć możemy w Internecie, telewizji czy też usłyszeć w radiu jesteśmy bombardowani różnymi parametrami dotyczącymi promowanego urządzenia elektronicznego. Jest ich często aż tak wiele, że ciężko jest odnaleźć się i wyłapać te szczególnie ważne, na które powinno się zwracać uwagę. W przypadku laptopów spotkać się możemy z wyolbrzymionymi reklamami, które nie tyle co chcą ukazać wysokiej jakości produkt, co namówić potencjalnego klienta do wydania nadmiernej ilości pieniędzy na dany produkt. Stąd też zebraliśmy poniżej najważniejsze aspekty, na które powinno się zwrócić uwagę przy wyborze laptopa. Są to między innymi:

  • karta graficzna – stanowi bardzo ważny element każdego laptopa jak i komputera stacjonarnego. Odpowiada ona bowiem w dużej mierze na wydajność urządzenia. Na czym lepszy jej model zdecydujemy się, tym uzyskamy lepszej jakości obraz, większe możliwości w grach oraz innych programach. Wyróżnia się karty zintegrowane oraz dedykowane, które znacząco różnią się możliwościami i tym samym ceną.
  • procesor – tuż obok karty graficznej jeden z najważniejszych komponentów laptopa. Przetwarza on procesy zachodzące w urządzeniu, a tym samym także wpływa na wydajność ogólną. Im lepszy model wybierzemy, tym mniej możemy martwić się o różne przeciążenia laptopa.
  • pamięć RAM – wpływa ona na szybkość wykonywania procesów w laptopie. Im większa jej ilość, tym użytkownik jest w stanie wykonać więcej akcji w danym czasie. Najczęściej spotkamy się z urządzeniami zawierającymi odpowiednio 4,8,12 lub 16GB pamięci RAM.
  • dysk wewnętrzny – umożliwia on przechowywanie danej ilości danych w urządzeniu. Wyróżniamy dyski HDD oraz SSD. Te pierwsze są zazwyczaj bardziej pojemne, lecz dużo wolniejsze w działaniu od nowszych na rynku braci.

Jaki laptop warto dziś wybrać?

Jeśli szukamy przede wszystkim wydajnego, a zarazem eleganckiego laptopa świetnym wyborem okazać się Laptop Dell Latitude 3510. Dlaczego warto? Przede wszystkim firma Dell obecna jest na rynku już od 1984 roku i wyprodukowała w tym czasie setki tysięcy przeróżnych urządzeń, w tym głównie laptopów. Wróćmy jednak do wspomnianego modelu. Posiada on układ graficzny Intel UHD 620, który jest zintegrowany. Powoduje to, iż cechuje go duża energooszczędność, a zarazem świetna wydajność podczas korzystania z programów codziennego użytku. W modelu znajduje się Intel Core i5, który mimo swoich lat wciąż zapewnia wspaniałą szybkość działania całości sprzętu. Istnieje możliwość także podwyższenia taktowania do 4,4GHz w trybie turbo, co pozwoli wyciągnąć całość mocy z wspomnianego komponentu. Na pokładzie znajduje się także 8GB szybkiej pamięci RAM, co także wpływa korzystnie na ogólną wydajność jednostki. Całość najważniejszych elementów zamyka dysk SSD o pojemności 512GB, dzięki czemu najprawdopodobniej nigdy nie będziemy musieli się martwić, czy aby na pewno starczy nam miejsca na zapisanie wszystkich zdjęć czy też filmów. Z rzeczy rzadko spotykanych w laptopach znajduje się wejście USB C, podświetlana klawiatura oraz czytnik linii papilarnych. Ten ostatni szczególnie skutecznie zabezpieczy nasz sprzęt przed kradzieżą danych. Natomiast elegancki czarny kolor w połączeniu z nowoczesnym designem sprawi, iż laptop Dell Latitude 3510 nie tylko będzie znakomicie spełniać swoje funkcje, lecz także wyjątkowo się prezentować.

Potrzeba innowacji

Wielu z nas z pewnością posiada wieloletnie laptopy, które być może spełniają jeszcze swoje podstawowe funkcje, jednak nie oferują żadnych nowych możliwości. Co więcej, ich wydajność także jest bardzo nisko w porównaniu do współcześnie obecnych na rynku modeli. Warto więc rozważyć zakup nowego urządzenia, a tym samym sprawić, że wzrośnie nasza efektywność. Laptopy bowiem pełnią dziś multum ważnych funkcji, bez których ciężko się na co dzień obyć. Nie ma więc sensu męczyć się ze starymi i wadliwymi modelami, jeśli w atrakcyjnych cenach zyskujemy coraz bardziej zaawansowany asortyment technologiczny. Laptop Dell jest idealnym tego przykładem!

About

View all posts by