Nadruki na koszulki jaka technika?

Nadruki na koszulki jaka technika?

Czy chcesz, aby Twoje ubrania były wyjątkowe? Może jest jakiś szczególny wzór, który Ci się podoba, ale nie możesz go znaleźć w zwykłych sklepach? Może nadszedł czas, abyś pomyślał o zaprojektowaniu i wydrukowaniu własnych koszulek. Nie wszystkie metody są odpowiednie dla wszystkich tkanin. Jeśli masz grubą koszulkę bawełnianą, sublimacja jest ostatnią rzeczą, którą chcesz użyć, ponieważ tkanina ulegnie zniszczeniu.

Każda metoda ma preferowany rodzaj tkaniny i dobrze jest to sprawdzić z wyprzedzeniem. Bluzy sportowe z nadrukiem, czy koszulki – każdy typ odzieży może być spersonalizowany poprzez zastosowanie własnego nadruku. Tematem nadruku szczególnie zainteresowani będą adepci sportów i ich drużyny, które lubią wyróżniać się spośród innych grup sportowych. Stroje sportowe dla dzieci z nadrukiem dodają dodatkowej mocy podczas zawodów sportowych, a stroje sportowe z nadrukiem dla szkół są coraz częściej kupowane przez placówki oświatowe.

Metoda sitodruku

Jeśli musisz wydrukować tysiące koszulek tak szybko, jak to możliwe, nie wybieraj powolnej metody. Zazwyczaj jest to bardzo wyraźnie zaznaczone, czy dana opcja jest dobra dla produkcji pojedynczej czy masowej, więc upewnij się, że to sprawdzisz. Koszt druku może się bardzo różnić. Istnieją tańsze opcje dla tych, którzy mają napięty budżet. Nawet jeśli chcesz zastosować niektóre z metod w domu, powinieneś wziąć pod uwagę cenę dodatkowego sprzętu i materiałów. Jeśli masz koszulkę z nadrukiem od lat i nadal wygląda świetnie, to prawdopodobnie została ona wydrukowana metodą sitodruku. Metoda ta gwarantuje bardzo dobre odwzorowanie wzoru. Wielu profesjonalistów polega na tej metodzie, ponieważ daje ona dobre rezultaty. Po pierwsze, będziesz potrzebował pewnego rodzaju szablonu (lub wzoru), którego chcesz użyć. Po drugie, będziesz potrzebował tkaniny, aby utrzymać swój szablon. Tkanina jest zwykle wykonana z materiałów syntetycznych, takich jak nylon. Zanim rozpocznie się proces drukowania, tkanina musi przejść przez proces wstępny. Celem jest tutaj uzyskanie czystego obszaru w tkaninie, który jest identyczny z projektem. Następnie należy rozlać tusz na całą tkaninę i docisnąć ściągaczką, aby upewnić się, że cały obszar jest równomiernie pokryty. Proces ten zapewni, że Twój projekt jest replikowany na koszulce. Nie martw się, jeśli jest trochę nadmiar atramentu – można go usunąć. Na koniec, po usunięciu nadmiaru atramentu i pozostawieniu go do wyschnięcia, możesz cieszyć się swoim projektem. Bluzy firmowe z logo powinny być wykonane przy pomocy tej metody.

Sublimacja barwników

Chociaż ta metoda daje wysokiej jakości wyniki, nie jest odpowiednia dla wszystkich rodzajów druku. Jest to świetne rozwiązanie, jeśli chcesz wyprodukować dużą ilość takich samych koszulek, ponieważ szablon może być używany wielokrotnie. Duże firmy zazwyczaj polegają na tej metodzie przy masowej produkcji koszulek. Metoda ta jest świetna dla dużych i skomplikowanych wzorów. Jeśli widzisz T-shirt pokryte drukiem, to najprawdopodobniej został wykonany przy użyciu tej metody. Jest jedna ważna rzecz do odnotowania w odniesieniu do materiału koszulki. Sublimacja barwnikowa może być stosowana tylko w przypadku lekkich tkanin. Na przykład najlepsze wyniki osiąga się na tkaninach poliestrowych. Jeśli jednak spróbujesz użyć jej na koszuli bawełnianej, wyniki będą fatalne. Aby rozpocząć, będziesz potrzebował specjalnego płynnego barwnika. Najpierw należy nanieść barwnik na papier transferowy. Po całkowitym wyschnięciu, możesz użyć ciepła i ciśnienia do sublimacji. Różnica w stosunku do sitodruku polega na tym, że bezpośrednio farbujesz tkaninę, a nie tylko drukujesz na niej. Rezultatem jest to, że można zobaczyć kolory i projekt bardzo wyraźnie. Ponownie, jest to jeden z najlepszych rodzajów drukowania T-shirtów, jeśli chcesz wydrukować całą koszulkę. Należy pamiętać, że do tego procesu potrzebna będzie bardzo lekka tkanina. Jest to również dobre, jeśli masz bardzo unikalny wielokolorowy projekt. Projekt jest bardzo trwały.

Zobacz koniecznie:

Druk cyfrowy DTG

Nadruki na koszulki jaka technika?Oto kolejna świetna metoda dla tych z was, którzy są kreatywni i chcą eksperymentować z koszulkami. Ta metoda jest nowa dla przemysłu drukarskiego. Daje bardzo dobre rezultaty, zwłaszcza w przypadku skomplikowanych wzorów. Nie ma grubych warstw na koszulce i można cieszyć się jej miękkością w dotyku. DTG może być stosowany w domu, ale musisz mieć podstawowe umiejętności i niezbędny sprzęt. Jest to bardzo podobne do tego, jak działają drukarki do papieru. Wkładasz papier, a następnie drukarka nakłada na niego tusz i daje efekt końcowy. Tak samo jest w przypadku koszulek. Aby korzystać z tej metody, potrzebujesz drukarki DTG i tuszu. Ten typ drukarki może być drogi, jeśli chcesz go używać w domu tylko do kilku koszulek. Ponadto, upewnij się, że masz wysokiej jakości drukarkę – w przeciwnym razie może skończyć się to złą jakością projektu. Ponadto, jeśli planujesz projektowanie ciemnych tkanin, należy pamiętać, że nie będzie wyglądać bardzo dobrze. Tusz jest cienki i nie będzie dobrze wyglądać na ciemniejszym kolorze. Jeśli zdecydujesz się na projektowanie własnych ubrań i chcesz to robić przez jakiś czas, to drukarka DTG jest bardzo dobrą inwestycją. Można ją wykorzystywać do różnych projektów, a efekty będą bardzo dobre. Ponadto, nie jest zbyt trudna w użyciu, jeśli jesteś nowy w tej dziedzinie. Kubki z nadrukiem powstają dzięki metodzie druku cyfrowego DTG. Kubki z nadrukiem producent dba o to, aby jakość produktu była jak najwyższa.

About

View all posts by