Piękna 30-letnia, czyli medycyna estetyczna dla młodych kobiet

medycyna estetyczna

Przekroczenie 30. roku życia przez kobietę stanowi pewien moment przełomowy. Jest jeszcze osobą młodą, choć ma już pewne doświadczenie życiowe. Jej życie nabiera stabilizacji w każdym elemencie. Jeżeli chodzi o urodę, to na pierwszy rzut oka niewiele zmieniło się  w ciągu 10 lat – wygląda się młodo, skóra jest jędrna. Wiele kobiet w tym wieku obserwuje już pierwsze zmarszczki i opadnięte powieki. Lekarze medycyny estetycznej i kosmetyczki zwracają uwagę na to, aby w wieku 30 lat podjąć kroki przeciwdziałające starzeniu się skóry.  Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna dla trzydziestolatki.

Zapobieganie starzeniu się skóry

medycyna estetyczna

Kobieta chce dobrze wyglądać. Wie, że twarz, dekolt, dłonie i włosy to elementy, które decydują o pierwszym wrażeniu i ocenie człowieka. W wieku 30 lat niewiele zmian widać na twarzy, poza sytuacjami skrajnymi: trądzikiem i chorobami. Na skórze odznaczają się już efekty stylu życia, np.: palenia papierosów, stresu, picia zbyt małej ilości wody, złej diety, nadmiernego opalania, solarium, niedosypiania,  niewłaściwie wykonywanego demakijażu. U niektórych kobiet skóra staje się cieńsza, wolniej przyswaja substancje odżywcze, zwiększa się jej wrażliwość na dodatki do kremów. Bardzo istotna jest codzienna pielęgnacja skóry. Jeszcze lepsze efekty w zapobieganiu starzeniu się uzyskujemy, łącząc domową pielęgnację z zabiegami medycyny estetycznej https://m-estetica.pl/ dla trzydziestolatki.  Skorzystanie z coraz lepszej oferty kosmetologii pomaga nawilżyć skórę, zapobiega, a nawet przeciwdziała powstawaniu kolejnych odznak starzenia się skóry. Widocznym efektem takiej terapii jest zachowanie młodego wyglądu i zachwyt najbliższego otoczenia.

 

Powody starzenia się skóry

Zdaniem kosmetologów i dermatologów procesy starzenia się skóry rozpoczynają się stosunkowo wcześnie, nawet już po zakończeniu okresu dojrzewania, a więc w okolicy 20. roku życia.  Nie jest to optymistyczna wiadomość dla kobiet. Do przyczyn starzenia się skóry specjaliści zaliczają: zmiany hormonalne, zanieczyszczenie środowiska, stres, używki, brak wypoczynku, utratę kwasu hialuronowego  niewłaściwą dietę i błędy w pielęgnacji. Coraz więcej kobiet zaczyna interesować się medycyną estetyczną dla 30-latki i korzystać z tych usług.

Terapia kwasem hialuronowym

Jest bardzo popularna w świecie celebrytów, którzy wychwalają jej działanie i niezwykłe efekty upiększające. Służy do korekcji bruzd nosowo-wargowych, tzn. fałd skóry, które znajdują się między skrzydełkami nosa a ustami. Ich obecność sprawia, że twarz wygląda starzej, niż wskazuje wiek biologiczny. Podanie kwasu spłyca bruzdy i poprawia wygląd twarzy. Medycyna estetyczna dla 30-latki oferuje modelowanie policzków i kształtu ust kwasem hialuronowym. To zabiegi cieszące się dużym powodzeniem, gdyż pozwalają na znaczną korektę wyglądu twarzy, a efekt jest natychmiastowy. Warto wykonać go w renomowanym gabinecie medycyny estetycznej, bowiem znane są historie kobiet, które zdecydowały się na korektę ust tym kwasem i wynik tego zabiegu był daleki od oczekiwań, a kobieta została oszpecona. Tylko renomowane kliniki wykonują takie zabiegi w sposób bezpieczny dla pacjentki.

Zastosowanie toksyny botulinowej

Medycyna estetyczna dla 30-latki ma do zaoferowania terapię toksyną botulinową. Można ją stosować na pojawiające się zmarszczki na czole i w okolicach oczu. Toksynę można stosować dla podwyższenia brwi. Działanie botoksu utrzymuje się około sześciu miesięcy, chociaż przy częstym powtarzaniu zabiegu efekt może utrzymywać się dłużej. Toksynę botulinową można stosować także w leczeniu nadpotliwości. Ostrzyknięcie obszaru dotkniętego nadpotliwością powstrzymuje wzmożone działanie gruczołów potowych. Jednym z działań toksyny jest blokada impulsów nerwowych pobudzających gruczoły potowe. Niestety, minusem zabiegu jest to, że jego efekty nie są stałe – utrzymują się zaledwie od sześciu do ośmiu miesięcy. Aby zablokować gruczoły potowe na stałe, trzeba poddać zabiegowi MiraDry – permanentne usuwanie nadpotliwości . Dla lepszych efektów warto zabieg wykonać dwa razy.

Nieinwazyjne odmładzanie

Piękny wygląd dodaje pewności siebie. Wiele kobiet obawia się zabiegów medycyny estetycznej dla 30-latki i  poszukuje terapii nieinwazyjnej. Metodą wartą polecenia jest fotoodmładzanie, które doskonale radzi sobie z pierwszymi odznakami starzenia się skóry. Polega na zastosowaniu światła do odmłodzenia skóry. Daje świetne efekty w redukcji przebarwień, piegów, pękniętych naczynek, rozszerzonych porów oraz drobnych zmarszczek. Zabieg jest znacznie mniej inwazyjny w porównaniu do  – peelingów chemicznych i dermabrazji lekarskiej. 

Zabiegów medycyny estetycznej dla 30-latki jest sporo. Receptą na zachowanie młodości na wiele lat jest zdrowy tryb życia, odpowiednia pielęgnacja cery na co dzień przy wspomaganiu się medycyną estetyczną. Przy dzisiejszych możliwościach medycyny estetycznej i rewelacyjnej jakości kosmetykach, młodość można zatrzymać na długie lata. Wygląd kobiety nie musi oddawać jej wieku metrykalnego. Może wyglądać znacznie młodziej.

About

View all posts by