Przewodnik przed zakupem bongo

Chcesz kupić nowe bongo, bo twoje stare się stłukło, nie można go doczyścić, chcesz coś ulepszyć, chcesz zrobić komuś niecodzienny prezent, to zakup nowego bongo jest oczywistą sprawą. Sklep z bongo będzie doskonałym miejscem, aby dokonać zakupu.

Pierwszym pytaniem, które powinieneś zadać sobie, jest to, do czego to bongo będzie używane? Wszyscy znamy oczywistą odpowiedź, ale dokładniej: jakie będzie środowisko używania bonga? Czy zamierzasz go używać raz w tygodniu lub trzy razy dziennie? Czy użyjesz go jako osobistego czy będzie przechodnie podczas spotkań ze znajomymi? Czy zamierzasz zabrać go ze sobą na wycieczki? Czy mobilność jest dla ciebie ważna? Jak często zamierzasz je czyścić? Wszystkie te czynniki powinny zostać wzięte pod uwagę, podczas podejmowania decyzji. Niezależnie czy kupujesz swoje pierwsze bongo czy już któreś z kolei.

Bonga szklane

Większe bonga mają większą szansę na uszkodzenie. Zajmują więcej miejsca, a następnie częściej stają na drodze innych działań. Chociaż duże bonga są zwykle niesamowite, aby dobrze wybrać, upewnij się, że masz bezpieczne miejsce do przechowywania bonga. Mówiąc o uszkodzeniach… zdecyduj, czy będziesz jedyną osobą używającą bonga. Znajomi, którzy nie wiedzą jak go używać i jak właściwie trzymać bongo, gwarantują ci jego uszkodzenie już przy pierwszym użyciu. Po prostu posiadanie bonga na stole w salonie lub w garażu powoduje  większe ryzyko kopnięcia, uderzenia i przewrócenia niż trzymanie go na półce nad suszarką do ubrań lub schowanie pod łóżkiem. Jednak często lubimy się pochwalić naszymi najlepszymi okazami, naszym przyjaciołom.

Jeśli planujesz być jedynym, który będzie używać swojego bonga i masz pewność, że będzie bezpieczne, powinieneś wypróbować techniczny bong. Chociaż mogą być drogie, to fajne, czyste uderzenia, które produkują są  warte dodatkowych pieniędzy. Sklepy z bongo mają często bardzo fajne promocje. Ogólnie rzecz biorąc, elementy techniczne oznaczają szkło; załączniki, dyfuzory, perki, osłony przeciwbryzgowe, łapacze lodu i łapacze popiołu. Szkło kruche lub niestabilne najlepiej nadaje się również do użytku osobistego lub kontrolowanego. Te elementy są często wybierane ze względu na ich skomplikowane i często piękne wzory.

Nie sugeruj się podczas wyboru bonga, jedynie kruchością szkła. Istnieje wiele szklanych bong, które są dość mocne i idealne do codziennego użytku. Miękkie szkło ma zwykle dobrą grubość (ale należy zachować ostrożność przy używaniu, ponieważ szkło jest cieńsze w wydmuchanej dolnej komorze). Szklane rury proste lub zlewki są również dość wytrzymałe, ponieważ często są przenoszone z ręki do ręki. Myśląc o szklanych bongach, trzeba pomyśleć o dodatkach: łapaczach popiołu, kawałkach misek, dodatkowych perkolatorach, pojedynczych kawałkach, ulepszonych paczkach, itd. W każdym sklepie z bongo można kupić wszystko za jednym zamachem.

Wsród szklanych bong jest tyle różnorodności, że w sklepie z bongo naprawdę nie można się zdecydować.

Jeśli lubisz widzieć wodę w twoim bongu, możesz kupić przezroczystą szklaną kulę. Jeśli chcesz używać swojego bonga w fotelu lub hamaku, możesz kupić wygiętą kulę, która skieruje dym z powrotem w twoją stronę, bez konieczności siedzenia nad nim prosto. Jeśli cenisz prostotę, unikaj dodatkowych akcesoriów. Jeśli lubisz odświeżające uderzenie,  to wybierz bongo z łapaczem lodu. W sklepach z bongo wystarczy poszukać, aby znaleźć to co cię interesuje.

Bonga ceramiczne

Bonga ceramiczne wydają się być mniejsze niż wiele bongsów ze szkła, ponieważ materiał, z którego są zrobione, jest cięższy, ale wciąż oferuje bardzo czysty smakujący hit. Te bonga ceramiczne jakie znajdziemy w sklepach z bongo, również mogą być połączeniem wielu kombinacji kolorów i wzorów, ponieważ wszystko w głowie artysty, może być malowane na ceramicznej powierzchni. Wiadomo również, że komory ceramicznych bongo mają szeroki wybór kształtów od grzybów przez półksiężyce, przez gnomy, po abstrakcje. Kulki ceramiczne w kształcie ostrzy nadają się doskonale do dekoracji i ekspozycji. Ze względu na swoją formę, tę bongo mogą być szczególnie trudne do czyszczenia, więc lepiej używać ich nieregularnie, jeśli chcesz zachować życie ceramicznej rzeźby bonga. Oczywiście istnieją również ceramiczne bonga o ogólnych kształtach, które są często tańsze niż szkło, a także bardziej wytrzymałe. Jedną z wad ceramicznych bongo, jest to, że nie można zobaczyć ile wody jest w środku, więc ciężko śledzić kiedy się kończy.

Bonga bambusowe

Bongo bambusowe, dostępne w każdym sklepie z bongo, jest lekkie i równie wytrzymałe co plastikowe. “Bongo” pochodzi z tajlandzkiego słowa baung, które jest nazwą cylindrycznej rury bambusowej, którą ludzie w Tajlandii i innych miejscach wypalali od tysięcy lat. Więc jeśli naprawdę chcesz być autentyczny, użyj bambusa. Są wytrzymałe i mogą być dostarczane z metalowym lub szklanym kloszem (szkło prawdopodobnie jest droższe). Bambusy mogą być również niezwykle ozdobne dzięki ich naturalnemu urokowi i zdolności artysty do wyrzeźbienia lub wypalenia na nich pięknych wzorów.

Jednak jaki rodzaj bonga wybierzesz w sklepie z bongo, to zależy tylko od ciebie.

About

View all posts by