Rolety Wrocław

Rolety Wrocław

O tym, które rolety Wrocław warto wybrać do przysłonięcia okien w domu, zadecydować powinien nie tylko wzór, kolor, ale także sam gatunek materiału. Bawełna, poliester, a może podgumowana tkanina? System w sam sobie także ma duże znaczenie. Dowiedzmy się jakie.

Rodzaj pomieszczenia

Zakup rolet do mieszkania jest bardzo ważną decyzją, ponieważ z założenia mają ona służyć przez wiele, wiele lat, chroniąc nie tylko przed słonecznymi promieniami, ale także przed wzrokiem sąsiadów. Dokonując wyboru rolet, warto się zastanowić, które rolety będą najlepiej spełniały wszelkie nasze wymagania. Poniżej zajmiemy się najważniejszymi kwestiami.

Podczas wyboru rolety powinniśmy się zastanowić nad samym stopniem zaciemnienia pomieszczenia. Jeśli nasze okna wychodzą na południe, to będzie przez nie wpadać sporo światła. W takiem sytuacji zaciemnienie pomieszczenia to nasz cel. Idealnie sprawdzą się tutaj podgumowane rolety z zaciemniającą tkaniną. Sprawdzają się one nie tylko latem, podczas upalnym dni, ale także wieczorem, gdy światło najbliższych latarni uniemożliwia nam zaśnięcie.

Rolety należy dobierać zależnie od samego przeznaczenia pomieszczenia. Przykładowo w łazience i sypialni najbardziej się dla nas liczy prywatność. Warto się zdecydować na rolety z zaciemniającą tkaniną, która będzie nas świetnie chroniła przed wzrokiem sąsiadów. Z kolei do pokoju dziecięcego lub też do salonu polecamy rolety w typie dzień i noc. Umożliwiają one dozowanie światła. Dzięki temu jesteśmy jednocześnie chronieni przed promieniami słonecznymi, ale w naszym pokoju nie panuje absolutny mrok.

Estetyka i montaż rolety

Rolet wybieramy dopiero wtedy, gdy mamy już wizję wystroju całego naszego pomieszczenia. Będziemy dzięki temu mogli wybrać roletę, która komponuje się z całą resztą wnętrza. W innym razie uzyskamy efekt odwrotny od zamierzonego i roleta będzie się gryzła z całą resztą pomieszczenia. Stworzymy nic innego jak efekt chaosu, którego chcieliśmy raczej uniknąć.

Rolety Wrocław
Rolety Wrocław

Klasycznym, jak i rozwiązaniem zawsze trafionym są rolety w odcieniach subtelnego brązu, beżu, bieli oraz szarości. Nie tylko będą one spełniały swoją funkcję, ale także wnętrzu dodadzą spójności oraz elegancji.

Jeśli chodzi o montaż, to najczęściej wyróżnia się trzy rodzaje montażu. Pierwszy z nich to montaż rolety poprzez wywiercenie dziur w okiennej listwie. Jest to rozwiązanie, które poleca się właścicielom mieszkań świeżo wyremontowanych, którzy nie chcą w ścianach wiercić dziur. Następne rozwiązanie to całkowicie bezinwazyjna metoda montażu. Wykorzystywane są w niej specjalne haczyki, które należy umieścić na ramie okiennej. Jest to świetny sposób montażu rolet w mieszkaniach wynajmowanych, w których nie możemy dokonywać znaczących zmian.

Ostatni sposób, który także nie wymaga wiercenia dziur w ścianach, jest sam montaż rolety przy pomocy samoprzylepnej taśmy. Pozwoli nam ten sposób na umocowanie jej w miejscu właściwym. Niezależnie od samego sposoby, otrzymujemy gwarancję, że każde z opisanych mocować jest stabilne, jak i i solidne. O to nie musimy się martwić.

Wymiary oraz cena rolety

Kluczowa kwestia przy doborze rolety to na pewno jest wymiary. Bardzo często w naszych mieszkaniach znajdziemy okna przeróżnej wielkości. Dlatego właśnie będzie dosyć trudno znaleźć dobre rolety w marketach, które to będą spełniały nasze oczekiwania zarówno w samym aspekcie wymiarów, jak i koloru oraz rodzaju samej tkaniny. Rozwiązanie tegoż problemu to nic innego jak zakup rolety na wymiar. Daje nam to możliwość wyboru nie tylko wymiaru, ale także wyboru materiału oraz sposobu montażu.

Polecamy uwadze:

Głównym kryterium, którym kierujemy się podczas wyboru rolety, jest budżet, którym dysponujemy. Rolety się różnią pomiędzy sobą cenami zależnie od samego rodzaju tkaniny oraz także wymiarów. Często rolety, które sobie wymarzyliśmy, wiążą się z dosyć dużym kosztem. Należy jednak pamiętać, że jest to już inwestycja na długie lata.

Wygoda w pielęgnacji

Na sam koniec powiedzmy sobie o pielęgnacji. Rolety poza zaciemniającymi właściwościami, jak i kolorystyką, powinny być także wygodne w samym czyszczeniu. Każda z tkanin dostępnym na rynku wyróżnia się innymi użytkowymi właściwościami, a w tym także odpornością na większe oraz także mniejsze zanieczyszczenia. Większość rolet określa się mianem łatwo zmywalnych, ale na uwadze warto mieć to, że materiał złożony w znacznej części z bawełny lub też lnu będzie znacznie trudniejszy w samej pielęgnacji, niż tej, który jest wykonany z syntetycznych włókien.

Materiały naturalne najczęściej są mniej odporne na tak zwane płowienie. Mogą się odkształcać pod wpływem wilgoci. Niewskazany jest ich wybór w kuchni lub też łazience. Roletami stosunkowo najmniej wymagającymi są rolety plisowane oraz rzymskie. W przypadku rolet rzymskich materiał można w bardzo szybki sposób zdemontować oraz do tego wyprać w pralce. Materiał plisowanych rolet wystarczy zamoczyć w ciepłej wodzie z detergentem delikatnym i pozostawić zamknięta, aż do samego wyschnięcia. Jak widać na załączonym obrazku, wybór rolet nie jest prosty, ale wiedząc, na co zwrócić uwagę, będzie nam łatwiej.

About

View all posts by