Sprzęt AGD, który musisz mieć w nowym mieszkaniu!

Kiedy wprowadzamy się do nowego mieszkania, jest to chwila, którą prawdopodobnie zapamiętamy do końca życia. Jednak zanim zdecydujemy się na tak odważny krok, powinniśmy wcześniej zapewnić sobie odpowiednie warunki. Oprócz odpowiedniego układu pomieszczeń, mebli, dekoracji i sprzętu RTV, niezbędny okaże się sprzęt AGD, bez którego wykonywanie codziennych, domowych czynności jest znacznie utrudnione, a w skrajnych przypadkach niemożliwe. W jaki sprzęt AGD warto zaopatrzyć nowe mieszkanie przed wprowadzeniem się do niego? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Lodówka/zamrażarka

Zdecydowanie niezbędnym urządzeniem, bez którego ciężko byłoby funkcjonować w dzisiejszych czasach, jest lodówka. To właśnie dzięki niej możliwe jest długie przechowywanie jedzenia mając pewność, że nadal będzie zdatne do spożycia. Zakupić ją można w sklepie AGD, gdzie często mamy do czynienia z promocjami. W środku znaleźć może się wiele produktów, takich jak chociażby warzywa, owoce, nabiał, mięso, jaja, ryby, sosy, gotowe dania, a także wiele innych. Doskonałym rozwiązaniem wydaje się być także zamrażarka. Pozwala na przechowywanie jedzenia zdecydowanie dłużej, niż ma to miejsce w przypadku lodówki. Najczęściej mrozimy mięso i warzywa, które mogą być wyciągnięte nawet po roku, a nadal będą smakować i wyglądać smakowicie. Wybór tych urządzeń nie jest łatwy, bowiem na rynku znaleźć można wiele egzemplarzy, które na pierwszy rzut oka różnią się jedynie ceną i wyglądem. Istotne w tym przypadku są parametry. Przede wszystkim zastanówmy się najpierw czy zależy nam na lodówce jednodrzwiowej, czy dwudrzwiowej. Ta druga posiada dwie funkcje, bowiem górna część pełni zadania lodówki, natomiast ta dolna działa na tej samej zasadzie co zamrażarka. Warto zwrócić uwagę na to czy możliwa jest regulacja wilgotności. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że świeżość produktów zależy nie tylko od temperatury wewnątrz, ale właśnie też od wilgotności. Nowoczesne egzemplarze posiadają specjalne czujniki, dzięki którym możliwe jest automatyczne dobieranie odpowiednich warunków. Istotna jest także pojemność, a także funkcja szybkiego zamrażania i odmrażania. Ostatnim parametrem, który powinien przykuć naszą uwagę, jest energooszczędność, która powinna być możliwie największa, aby rachunki za energię elektryczną były stosunkowo niższe.

Kuchnia gazowa/indukcyjna

Kolejnym urządzeniem, które można zakupić w sklepie AGD, jest kuchenka gazowa lub indukcyjna. Nie da się ukryć, że jest to niezbędny element w każdej kuchni, bez którego przygotowywanie posiłków byłoby znacznie trudniejsze, a czasem wręcz niemożliwe. To właśnie dzięki kuchence możliwe jest uzyskanie bardzo wysokiej temperatury, co w konsekwencji powoduje nagrzewanie się wszelkich naczyń. W kuchni regularnie dochodzi do sytuacji, w których gotujemy zupę lub smażymy mięso, dlatego jest to właściwie niezbędny sprzęt. Dodatkowo kuchenki posiadają również piecyk, co umożliwia pieczenie zarówno ciasta, jak i mięsa. W jaki sposób wybrać odpowiedni model w sklepie AGD? Przede wszystkim konieczne jest podjęcie decyzji czy interesuje nas egzemplarz gazowy czy elektryczny. Jeśli zdecydujemy się na ten pierwszy, mamy do wyboru dwa rodzaje piekarnika: gazowy i elektryczny. Oba mają wiele zalet i wad, dlatego warto przed ostateczną decyzją dokładnie się zastanowić. Nie można zapomnieć o dodatkowych funkcjach, jak chociażby rożen, timer, grill, termostat, minutnik, termoobieg, funkcja pizza, pieczenie wielopoziomowe. Zapewnia to dużą funkcjonalność piekarnika, na czym nam bardzo zależy.

Pralka

Jest to jedno z tych urządzeń, bez którego normalne funkcjonowanie byłoby możliwe, jednakże byłoby znacznie utrudnione. Na szczęście w sklepach AGD znaleźć można wiele egzemplarzy w niższych cenach, dlatego warto wyposażyć się w tego typu sprzęt. Jest to idealny sposób na to, aby w szybki i skuteczny sposób doprowadzić ubrania do porządku i spowodować, że będą idealnie czyste. Ich obsługa wbrew pozorom jest stosunkowo łatwa, a do każdego egzemplarza dołączona jest instrukcja obsługi. Wybierając pralkę w sklepie AGD powinniśmy zwrócić uwagę na energooszczędność- im wyższa, tym mniejsze opłaty za energię elektryczną. Ważna jest pojemność bębna, która określa, jak dużo ubrań jesteśmy w stanie pomieścić. Należy pamiętać o tym, że istnieją modele otwierane od góry, jak i od boku.

Kuchenka mikrofalowa

Bardzo przydatnym urządzeniem, łatwo dostępnym w każdym sklepie AGD, jest mikrofalówka. Umożliwia w błyskawicznym tempie podgrzewanie dowolnej potrawy i co ważne, nie ma negatywnego wpływu na nasze zdrowie. Parametrami, na które powinniśmy zwrócić uwagę w sposób szczególny, są: moc, średnica talerza obrotowego, gabaryty i pojemność, sposób sterowania, a także kolorystyka i wygląd. Pamiętajmy jednak, że nie jest to dekoracja, a funkcjonalne urządzenie, które jest bardzo przydatne w kuchni.

About

View all posts by