Szczecin w leczeniu schorzeń ortopedycznych

Szczecin w leczeniu schorzeń ortopedycznych

Szczecin w leczeniu schorzeń ortopedycznych – chirurdzy ortopedzi należą do najbardziej rozchwytywanych specjalistów na świecie. Chociaż jego wstępna diagnoza nie wymagała żadnej pomocy, a stosowane przez niego zabiegi były bardzo skuteczne. Ortopedia stara się korygować ludzkie dolegliwości spowodowane urazem lub chorobą. Dlatego eksperci są uważani za najbardziej poszukiwanych ekspertów, którzy są równie biegli w szkodzeniu i eliminowaniu jego skutków. Mieszkając na Pobrzeżu Szczecińskim łatwo umówić się na konsultację, doświadczony chirurg ortopeda w Szczecinie przyjmuje pacjentów w każdym wieku.

Co może zrobić ortopeda w Szczecinie?

Każdy specjalista w tej dziedzinie może leczyć skręcenia i złamania oraz korygować zwichnięcia. On może:

 • zbadać postawę ciała
 • wybrać produkty ortopedyczne dla osób ze schorzeniami układu mięśniowo-szkieletowego
 • wstrzyknąć lek do stawu
 • wykonać naprawę wewnętrzną (jeśli chirurg plastyczny).

To nie jest pełna lista takich lekarzy, którzy mogą leczyć osoby z przewlekłą chorobą stawów. Zdrowe stawy zapewniają łatwy i bezbolesny ruch. Przewlekłym bólom i odchyleniom układu mięśniowo-szkieletowego towarzyszy dyskomfort. Ciężkie przypadki mogą prowadzić do niepełnosprawności i ograniczonej mobilności. Zapobieganie rozwojowi choroby, jej występowaniu jest głównym zadaniem chirurga ortopedy.

Ortopedia w Szczecinie – leczenie

Istnieje wiele chorób układu ruchu. Aby ustalić przyczynę i konsekwencje choroby, diagnozę musi postawić chirurg ortopeda z dużym doświadczeniem i wiedzą. Trafna i wczesna diagnoza warunkuje leczenie. Jest to bardzo ważne w ortopedii dziecięcej. Początek tego zaburzenia jest zwykle wykrywany w dzieciństwie. Rodzice muszą monitorować stan kręgosłupa i stawów swoich dzieci. Są wrażliwe w młodym wieku. Zmiany kostne mogą zachodzić nieświadomie i rozwijać się powoli. Nieprawidłowe ustawienie stóp może prowadzić do napiętych mięśni łydek, przepracowanych stawów kolanowych i zaatakowanego odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Sekwencja odchyleń rozszerza się, a choroba postępuje. Profesjonalizm szczecińskiego ortopeda pozwala na zauważenie wszelkich nieprawidłowości i pomoc pacjentowi w radzeniu sobie z nimi.

Przyczynami odchylenia mogą być:

 • wady wrodzone, wady rozwojowe,
 • choroba zawodowa,
 • infekcje,
 • uszkodzenia i ich konsekwencje.

Leczenie układu mięśniowo-szkieletowego

W przypadku bólu stawów, skręceń, zmian w kręgosłupie należy skontaktować się z lekarzem ortopedą w Szczecinie. Zespół bólu można wyeliminować za pomocą niedrożności, żel stymuluje uwalnianie mazi stawowej. W szczególnych przypadkach podejmij działania. Chirurdzy ortopedzi zalecają noszenie specjalnych wkładek, gorsetów. Zastosuje terapię ruchową. Nowoczesna diagnostyka i możliwości leczenia dają każdemu szansę na powrót do zdrowia.

Różnica między chirurgiem ortopedą a chirurgiem

Niedoinformowani ludzie czasami mylą tych ekspertów. W rzeczywistości jest między nimi duża różnica. Chirurg ortopeda nie operuje narządów wewnętrznych, jego obszarem działania są kości i stawy. Głównym zadaniem jest przywrócenie prawidłowego kształtu układu mięśniowo-szkieletowego. Choć czasami zdarzają się trudne sytuacje, nie jest jasne, do którego specjalisty wysłać pacjenta bez dokładnego zbadania.

 

Operacja wykonywana przez chirurga ortopedę urazowego

Istnieją dwa rodzaje takich procedur – awaryjne i planowe. Najczęstszą z pierwszych metod jest naprawa uszkodzonej kości za pomocą śrub. Artroskopia, prace nad nieprawidłowym połączeniem kości, endoprotezy ustalane są zgodnie z planem. W tym drugim przypadku lekarze zamieniają zdeformowany staw w sztuczną protezę. Artroskopia to popularna procedura, która pozwala określić przyczynę bólu. Do stawu wprowadzana jest specjalna prowadnica z kamerą, a lekarz może dokładnie zbadać przyczynę zapalenia.

Ostrogi piętowe wymagają konsultacji z chirurgiem ortopedą

Szczecin w leczeniu schorzeń ortopedycznych
Szczecin w leczeniu schorzeń ortopedycznych

Ostrogi piętowe (zapalenie rozcięgna podeszwowego) to proces zapalny w tkance miękkiej pięty, który powoduje wzrost kości piętowej (osteofity). Ostrogi piętowe są częstsze u kobiet w wieku powyżej 40 lat, podczas gdy mężczyźni mogą rozwinąć zapalenie powięzi u sportowców. Chirurdzy ortopedzi kierują się badaniem pacjenta oraz zdjęciem radiografii stopy i USG tkanek miękkich stopy. Jeśli promieniowanie rentgenowskie nie wykryje osteofitów, chirurg ortopeda sprawdzi pacjenta pod kątem takich stanów, jak reumatoidalne zapalenie stawów, zespół Wrighta i inne.

Objawy ostróg – ból pięty, chodzenie, stanie. Rano bardziej boli. Kiedy masz ból pięty, najważniejsze jest, aby nie stosować środków ludowych. Nie przyniesie to żadnych korzyści, a szkody mogą być dość znaczne. Przed wizytą u lekarza ortopedy w Szczecinie można wziąć leki przeciwbólowe i skorzystać z masażu.

Leczenie ostróg piętowych:

   • Często noś specjalne buty ortopedyczne, wkładki, aby zmniejszyć obciążenie pięty
   • Specjalne maści, plastry, ciepłe kąpiele,
   • Używaj niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
   • Terapia ultradźwiękowa,
   • Leczenie na zimno,
   • Terapia falą uderzeniową.

W ciężkich przypadkach ortopedzi uciekają się do chirurgicznego usunięcia osteofitów, gdy leczenie zachowawcze jest nieskuteczne.

Ortho Expert ortopeda
ul, Jagiellońska 87b
70-437 Szczecin
https://ortho-expert
www.ortho-expert.pl

About

View all posts by