Toner do drukarki Canon

Toner do drukarki Canon

Toner do drukarki Canon – w jaki sposób dokonać jego wyboru? Jak zapewne wiele osób zdaje sobie sprawę, toner to w praktyce kolorowy bądź czarny proszek, który jest szeroko wykorzystywany w poligrafii. Jest to najważniejszy element drukarek laserowych, bowiem to właśnie od niego zależna jest jakość druku. Wybór jest jednak nie oczywisty dla osób, które nie znają się na tego typu sprzętach, a oferta w sklepach stacjonarnych i internetowych jest bardzo szeroka.

W jaki sposób dobrać toner do naszej drukarki? Co jest lepszym rozwiązaniem – zakup nowego tonera czy zamiennika? Na jak długo mogą wystarczyć tonery do drukarek? Na co zwrócić uwagę przed zakupem tonera? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

W jaki sposób dobrać toner do naszej drukarki?

Zanim zdecydujemy się na zakup drukarki, w pierwszej kolejności powinniśmy zastanowić się nad tym, jakiego typu toner posiada. W praktyce jest to jeden z najdroższych materiałów eksploatacyjnych. O ile jest to możliwe, warto zastanowić się nad inwestycją większej kwoty na zakup samego urządzenia, aby w późniejszym czasie zminimalizować koszty bieżące. Możliwe jest oczywiście wymienienie oryginalnych tonerów na zamienniki bądź ich regeneracja- jest to świetny sposób na zminimalizowanie kosztów druku. Część modeli skonstruowanych jest w taki sposób, że bęben i toner są ze sobą połączone, w innych natomiast występuje separacja poszczególnych elementów. Każdy z tych sprzętów posiada zarówno wiele zalet, jak i wad. Jeśli pojemnik z tonerem jest oddzielony od bębna, wówczas istnieje prawdopodobieństwo, że sam proszek jest stosunkowo tani. Jednak jeśli bęben uległby awarii, wówczas znacznie rozsądniejsze jest kupienie nowego egzemplarza, aniżeli wymiana części. Toner do drukarki Canon powinien być zatem wybrany w przemyślany sposób, w przeciwnym wypadku mogą pojawić się problemy z użytkowaniem sprzętu.

Co jest lepszym rozwiązaniem – zakup nowego tonera czy zamiennika?

Toner do drukarki Canon
Toner do drukarki Canon

Gdybyśmy mieli podzielić tonery na grupy, wówczas wyróżnilibyśmy oryginalne tonery, zamienniki, a także tonery regenerowane. W praktyce ostateczny wybór należy do użytkownika danego urządzenia. Okazuje się, że oryginalne tonery do drukarek, podobnie jak te zastępcze, są produkowane z nowych surowców w 100%. Różnica pomiędzy tymi elementami polega przede wszystkim na tym, że zamienniki wykonywane są przez zupełnie innych producentów i nie są markowe. Jak wygląda sytuacja w przypadku regenerowanych egzemplarzy? Otóż mogą one być użytkowane niemalże identycznie, jak nowy toner. Jest jednak jedna różnica – może on zostać ponownie napełniony w specjalistycznych warunkach. Wbrew pozorom regenerowany toner również jest w pełni funkcjonalny, o ile proces jego napełniania zostanie przeprowadzony w sposób prawidłowy. Nie możemy być tego pewni, jeśli nie mamy pewności co do wybranego dostawcy. 

 

Na jak długo mogą wystarczyć tonery do drukarek?

Wiele osób zastanawia się, jak długo może wytrzymać toner do drukarki Canon. Otóż takie informacje możemy znaleźć w szczegółowych parametrach. Często widnieje tam notka, na podstawie której jesteśmy w stanie poznać uśrednioną liczbę stron, jaką teoretycznie będziemy mogli wydrukować na tonerze. W zdecydowanej większości przypadków wartość ta wynosi 1500 stron – jest to absolutny standard i to właśnie takie modele cieszą się największą popularnością wśród konsumentów. Toner do drukarki Canon startowy, który kupowany jest w zestawie z nowym urządzeniem, z reguły ma wydajność oscylującą w granicach 700 stron. Decydując się na tonery nieoryginalne, czyli zamienniki, wydajność ta może znacząco się różnić. Często zaskakujemy się w sposób pozytywny. Pamiętajmy o tym, że części zamienne są znacznie tańsze w zakupie, natomiast współczesne komponenty nie odstają od pozostałych pod względem jakościowym, co jak najbardziej warto jest podkreślić. 

Na co zwrócić uwagę przed zakupem tonera? 

Jak już wspominaliśmy, toner do drukarki Canon powinien być odpowiednio dobrany. Nie jest to jednak takie łatwe, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Kluczowe znaczenie ma przede wszystkim to, jaki model drukarki posiadamy. Niezależnie od tego czy decydujemy się na oryginalny materiał eksploatacyjny, czy interesuje nas zamiennik, konieczne jest dopasowanie produktu do urządzenia. W jaki sposób możemy jednak tego dokonać? Zapoznajmy się z modelem sprzętu. Jeśli w przeszłości korzystaliśmy już z zamiennika, jednocześnie jesteśmy z niego zadowoleni, wówczas wystarczy skupić się na numerze katalogowym. W dużym stopniu ułatwi to cały proces związany z poszukiwaniami. Nie zapominajmy o cenie. Toner do drukarki Canon powinien być nawet dwukrotnie tańszy od tego oryginalnego produktu, a ich wydajność może niczym nie różnić się od droższych egzemplarzy. Wiąże się to z napełnieniem tonera – producenci zamienników, w przeciwieństwie do oryginalnych producentów, wykorzystują całą objętość kasetki.

About

View all posts by