Ubezpiecz swoją firmę i śpij spokojnie

Dzięki polisom ubezpieczeniowym możemy zabezpieczyć się przed wieloma niebezpiecznymi zdarzeniami. Czy musimy wykupić też ubezpieczenie jako firma? Najczęściej ubezpieczamy się w życiu prywatnym – ubezpieczamy siebie, dzieci, domy i samochody. Co zatem z firmą? Do wyboru mamy szeroką gamę polis od różnych ubezpieczycieli. Czy jednak polisę musimy wykupić też wtedy, gdy prowadzimy działalność gospodarczą? A może jest ona dobrowolna i nie musimy przeznaczać na nią pieniędzy?  

Parę słów o ubezpieczeniu

Ubezpieczenia działalności gospodarczej pozwalają przedsiębiorcom na zabezpieczenie się wtedy, gdy dojdzie do nieprzewidzianych zdarzeń powodujących różnorodne szkody. Takie ubezpieczenia są dobrowolne, ale wykupuje je wiele firm, które chcą uzyskać dodatkową ochronę.

W ramach ubezpieczenia działalności gospodarczej można zabezpieczyć:
nieruchomości należących do firmy,
– wartości pieniężne i środki obrotowe,
– maszyny, urządzenia i inne wyposażenie,
– mienie pracowników.

Wobec tego ubezpieczenia tego rodzaju stanowią skuteczne zabezpieczenie majątku przedsiębiorcy w sytuacjach, gdy może dojść do jego utraty albo zniszczenia. Ubezpieczyciele mają różne pakiety polis, są one dopasowywana indywidualnie, w zależności od potrzeb.

Polecamy:

Ubezpieczenie OC – dobrowolne i obowiązkowe

Warto przy tym zaznaczyć, że często kupowanym ubezpieczeniem jest OC w biznesie, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody. W niektórych zawodach posiadanie takiej polisy ubezpieczeniowej jest obowiązkowe. Ubezpieczenie OC pozwala na wypłatę odszkodowania wtedy, gdy dojdzie do szkody wykonanej przez przedsiębiorcę. Wtedy nie musi płacić on poszkodowanemu z własnej kieszeni, ale wydatki te pokrywa ubezpieczyciel.

Wśród zawodów wymagających wykupienia ubezpieczenia OC obowiązkowo znajdują się:

– architekt,

notariusz,

adwokat (ubezpieczenie adwok http://www.wycena-oc.pl/ubezpieczenie-adwokata/ata http://www.wycena-oc.pl/ubezpieczenie-adwokata/),

– detektyw,

– lekarz (ubezpieczenia oc dla lekarzy http://www.wycena-oc.pl/ubezpieczenie-oc-lekarza/),

– rzeczoznawca majątkowy,

– firmy prowadzące działalność z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych,

– firmy prowadzące działalność z zakresu ochrony osób i mienia (ubezpieczenie firmy usługowej https://www.wycena-oc.pl/ubezpieczenie-firmy-uslugowej/).

Dobrowolne ubezpieczenia OC przedsiębiorcy pozwalają mu  otrzymać taki sam zakres ochrony jak w przypadku polis obowiązkowych. Wielu ubezpieczycieli proponuje również poszerzenie zakresu ochrony, dlatego warto zapoznać się z różnymi ofertami i wybrać najkorzystniejszą dla nas. Tego rodzaju ubezpieczenie ma wiele zalet.

Podsumowując, ubezpieczenie firmy nie jest konieczne, niemniej jednak w niektórych zawodach niezbędne jest wykupienie polisy OC przedsiębiorcy. Warto jednak przemyśleć, czy nie zakupić polisy nawet wtedy, gdy nie jest ona obowiązkowa. Dzięki ochronie oferowanej przez ubezpieczycieli przedsiębiorca może prowadzić swoją działalność jeszcze efektywniej i bez ryzyka, co pomoże w ochronie siebie i pracowników.

Kilka słów podsumowania

Ubezpieczenie firmy http://www.wycena-oc.pl/ubezpieczenie-firmy/ również jest bardzo ważne. Zdarzają się bowiem takie sytuacje, których nie jesteśmy w stanie przewidzieć, a które mogą nas kosztować niemałe pieniądze i nasze własne zdrowie. Co to za sytuacje i jak ubezpieczenie może nas uchronić od ich nieprzyjemnych konsekwencji? Ogólnie rzecz biorąc każda firma ubezpiecza się od prawnej odpowiedzialności za pokrycie kosztów szkody, która powstała w związku ze zwyczajną działalnością firmy. W przypadku, gdy coś się wydarzy, firma nie musi wykładać z własnych pieniędzy, lecz odszkodowanie płaci za nią ubezpieczyciel, co daje wiele korzyści. Wykupienie ubezpieczenia chroni więc przed dużymi stratami finansowymi. W zależności od rodzaju firmy, różne szkody mogą być jej udziałem, jak np. utrata przez kogoś zdrowia lub życia czy zniszczenie czyjegoś mienia. Zatrudniając pracowników konieczne jest wykupienie dla nich ubezpieczenia. Nie robiąc tego łamiemy prawo i możemy mieć problemy. Aczkolwiek nie każdy zawód wymaga dodatkowych ubezpieczeń.  W sytuacji, gdy firma korzysta np. z samochodów lub drogich sprzętów, warto ubezpieczyć również i to. Warto także zadbać o ubezpieczenie siedziby firmy przed włamaniem, zalaniem czy pożarem oraz innymi niebezpieczeństwami.

Trzeba pamiętać, że aby ubezpieczenie rzeczywiście wypłacało odszkodowania, musimy stosować się do wszelkich zasad ostrożności. Jeśli szkoda nastąpi z naszej celowej winy lub zaniedbania ubezpieczyciel może nie zgodzić się na pokrycie strat. Nie pokryje też kosztów poniesionych przez złe zarządzanie firmą. Podpisując umowę można zapoznać się z listą sytuacji, których ubezpieczenie nie obejmuje i ewentualnie wykupić dodatkowe, interesujące nas pakiety. Jeśli dojdzie do wypadku, lub uszkodzenia sprzętu pracowniczego, wtedy możemy ubiegać się o odszkodowanie. Jeśli ubezpieczyciel rozpatrzy nasz wniosek pozytywnie, dostaniemy pieniądze. Typowa polisa może więc zawierać OC, ubezpieczenie pracowników i ubezpieczenie ochrony prawnej. Ciekawą opcją są także dodatkowe usługi assistance, dzięki którym w razie jakichkolwiek awarii, można skorzystać z pomocy fachowców. Rodzaj ubezpieczenia zależy jednak od indywidualnych wymagań przedsiębiorcy oraz od firmy ubezpieczeniowej. Ubezpieczenie daje poczucie spokoju i bezpieczeństwa. Jeśli wydarzą się jakieś nieprzyjemne w skutkach sytuacje, nie pogrążą one firmy w finansowej ruinie, lecz ubezpieczyciel zajmie się naprawianiem i finansowaniem szkód, a biznes może funkcjonować dalej. Zatem warto zainwestować w ubezpieczenie firmy i cieszyć się wydajności i dobrą opinią firmy.

Full Polisa Łukasz Wnuk
Promienna 33B
05-200 Marki
609 103 308
www.fullpolisa.pl/

About

View all posts by