Depilacja laserowa

Depilacja laserowa

Depilacja laserowa to metoda nowoczesnego sprzętowego piękna. Kiedy depilacja laserowa odrasta? Efekt depilacji uzyskuje się poprzez ukierunkowane impulsy światła o wysokiej częstotliwości działające na mieszki włosowe. Zawarta w nim melanina nagrzewa się i uszkadza mieszki włosowe. Efekt nie jest natychmiastowy, a włosy całkowicie wypadną dopiero po 10-14 dniach. ważny! Depilacji laserowej można poddać każdą część ciała.

Czego można się spodziewać po laserowej depilacji?

Bicie wszelkich modowych rekordów, laserowe usuwanie niechcianego owłosienia to fantastyczny sposób na osiągnięcie spektakularnych efektów. Kiedy mogę zauważyć znaczny odrost włosów po depilacji laserowej? To, jak szybko i wyraźnie pojawią się pierwsze oznaki wypadania włosów, zależy od wielu czynników: indywidualnych cech skóry i budowy mieszków włosowych, regularności i intensywności kuracji oraz odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej. Po pewnym czasie włosy, których cebulki były nieaktywne podczas zabiegu, odrosną, więc wiązka lasera nie może ich zniszczyć.

Cechy depilacji laserowej niechcianych włosów:

 • Laser reaguje na komórki zawierające melaninę, czyli wiązka usuwa tylko ciemne włosy, a nie jasne i przerzedzone włosy
  Leczenie rozpoczyna się w późnym okresie dojrzewania, ponieważ wzrost włosów może się zmieniać w tym czasie, a organizm może reagować nieprzewidywalnie
  Aby uzyskać punktowy efekt mieszków włosowych, laser musi mieć określoną długość łodygi włosa, więc nie usuwaj nadmiaru włosów na tydzień przed depilacją laserową
  Skuteczność zabiegu zależy od ilości wykonanych zabiegów, przy czym z każdym kolejnym zabiegiem wytwarza się coraz mniej włosów.
  Przy zmniejszonej liczbie włosów wymagane będą tylko zabiegi wspomagające – tylko 1-2 sesje rocznie dla nieskazitelnej skóry
  Unikaj opalania przez 2 tygodnie przed depilacją laserową i 2 tygodnie po depilacji laserowej.

Zalety depilacji laserowej:

 • Bezbolesny. Niektóre kobiety zgłaszały mrowienie i ciepło, ale przyznały, że po raz pierwszy zastosowały depilację laserową. Potem nic nie czują, zwłaszcza bólu.
 • Depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Oczywiście pod warunkiem przestrzegania wszystkich zasad przygotowania spotkania i braku przeciwwskazań.
 • Dzięki depilacji laserowej możesz na zawsze zapomnieć o wrastających włoskach
 • Nie jest to pełna lista zalet depilacji laserowej, ale odzwierciedla najważniejsze cechy zabiegu.

Czego należy, a czego nie należy oczekiwać po zabiegu laserowym?

Depilacja laserowa
Depilacja laserowa

Najbardziej palącym pytaniem, które dręczy klientki salonów, jest oczywiście to, czy efekt końcowy będzie trwał wiecznie. Ale potrzebne jest tutaj bardzo ważne wyjaśnienie, w przeciwnym razie może powstać wiele mitów na temat tego programu. Trwałe usuwanie owłosienia wymaga od 4 do 8 sesji w salonie, w zależności od obszaru, na którym przeprowadzana jest depilacja laserowa. Dlatego po kilku pierwszych zabiegach włosy odrosną. W rzeczywistości lasery mogą uszkodzić tylko dojrzałe włosy, które mają najwyższą zawartość melaniny. Jednak włosy, które w momencie zabiegu znajdują się w fazie spoczynku lub wzrostu, pozostają nienaruszone.

Dlatego potrzeba czasu i wielu powtarzanych zabiegów, aby zniszczyć mieszki włosowe i te włosy. Po tym czasie włosy na depilowanym obszarze już nigdy nie odrosną. Liczba zabiegów potrzebnych danej osobie będzie się różnić w zależności od charakterystyki wzrostu i struktury włosów, grubości włosów, wieku, poziomu hormonów i ogólnego stanu zdrowia. Jednak po 4 zabiegach całkowity czas trwania zabiegu laserowego był już do przewidzenia. Pierwsze zabiegi depilacji laserowej wykonuje się zwykle co miesiąc, a następnie co 6-7 tygodni, gdy wzrost włosów spowalnia.

Czy tą techniką można usunąć włosy bikini?

Depilacja okolic intymnych jest bardzo popularna, a depilacja laserowa to najbardziej bezbolesny i najszybszy sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia w okolicach bikini. Nawet pełna depilacja bikini (między kroczem a pośladkami) będzie komfortowa, a efekty widoczne będą już po pierwszym zabiegu. Laser nie pozostawi podrażnień i odparzeń na delikatnej skórze okolic intymnych oraz poradzi sobie z wrastającymi włoskami. Zabieg depilacji bikini trwa mniej niż pół godziny, a niechciane owłosienie można usunąć jeszcze długo po zakończeniu zabiegu laserowego.

Po depilacji laserowej to, kiedy i w jakim stopniu można zaobserwować odrastanie włosów, zależy od wielu cech ciała i jakości zabiegu. Kosmetyczka indywidualnie dobiera parametry i ustawienia sprzętu dla widocznych i bezpiecznych rezultatów, opracowuje plan zabiegu. Jedno z ważniejszych pytań, które często pada w salonach kosmetycznych. Czy depilacja laserowa twarzy jest OK? Terapia ta może być stosowana na wiele różnych części ciała. Usuwanie niechcianego owłosienia na twarzy jest szczególnie ważne dla mężczyzn zmęczonych codziennym goleniem i podrażnieniami skóry.

About

View all posts by