Fakty i mity o zakupach w Internecie

Sklep internetowy

Fakty i mity o zakupach w Internecie. Prostota, łatwość, wygoda, przyjemność – to w dużym skrócie określenia jakimi cechują się zakupy internetowe. Dzisiejszy świat rozwija się w bardzo szybkim tempie, technologia idzie do przodu dzięki temu mamy wiele możliwości, z których powinniśmy korzystać bo potrafią bardzo ułatwić nam życie.

Jednymi z takich ułatwień są sklepy internetowe. Za ich pomocą może kupić wszystko, dosłownie wszystko czego tylko dusza zapragnie, zaczynając od mebli, rzeczy do domu, ciuchów, butów po jedzenie. Tylko czy tak naprawdę to takie super rozwiązanie? Oto przykłady wad, które możemy zmienić w zalety.

WADA: Dokonywanie płatności przez internet jesteśmy narażeni na kradzież

Sklep internetowyCałkowita nie prawda! W rzeczywistości nawet w “realnym” świecie jesteśmy narażeni na kradzież naszych pieniędzy. Wystarczy chwila nie uwagi, zatłoczone miejsce, ktoś nie chcący nas potrąca i już nie mamy torebki albo portfela. Sklepy internetowe nie są przepełnione tłumem ludzi, nie ma kolejek, nikt nam nie zabierze torebki czy innych cennych gadżetów.

Oczywiście niektórzy martwią się o swoje dane osobowe, które mogą zostać skradzione podczas finalizowania płatności online. Jednak jest to bezpodstawna obawa, gdyż wszystko jest całkowicie bezpieczne i zabezpieczone specjalnymi certyfikatami. Przelewy internetowe są bardzo wygodne to zaleta.

WADA: Nie możemy przymierzyć, dotknąć rzeczy, którą chcemy kupić.

To prawda przez internet nie da się dotknąć towaru, ale zawsze możemy zwrócić zakup, jeśli nam się nie spodoba lub nie będzie pasował. Jest również inne rozwiązanie tej kwestii, wystarczy przed “pójściem” do wirtualnego sklepu odzieżowego zebrać dokładnie swoje wymiary jeśli zrobimy to dobrze nie będzie problemu z wybraniem odpowiedniego rozmiaru. Sklepy internetowe posiadają swoje odpowiedniki w stacjonarnych sklepach, więc warto po prostu pójść zmierzyć dany towar a potem zamówić go przez internet.

WADA: Zbyt długie oczekiwanie na dostawę.

Sklepy internetowe oferują szybką przesyłkę, w związku z czym zakupy docierają do nas na trzeci dzień, a jeśli złożymy zamówienie przed godziną 14:00 to przesyłkę otrzymamy już następnego dnia.  Robienie zakupów online oszczędza nam dużo więcej czasu niż tracimy na oczekiwaniu na paczkę.

Oczywiście są pewne okresy w, których czas przesyłki może być trochę wydłużony, np. okres przedświąteczny. Jeśli chcemy by prezent dotarł na czas, a obawiamy się, że tak się nie stanie wystarczy po prostu zamówić wystarczająco wcześniej, a nie na ostatnią chwilę – zaoszczędzimy sobie nie potrzebnego stresu.

WADA: Większe ceny niż w sklepie stacjonarnym.

Całkowita nieprawda! Jest całkowicie na odwrót. To właśnie sklepy internetowe oferują niższe ceny niż te stacjonarne. Nie płacimy za wynajem przestrzeni użytkowej i reklamowej, nie płacimy za wszystkich pracowników. Dostajemy towar prosto od sprzedawcy, wykonawcy nie ma pomiędzy żadnego pośrednika, więc jest taniej – proste.

Dzięki zakupom w internecie możemy zaoszczędzić nie tylko czas, ale i pieniądze bo w wirtualnym świecie jest dużo więcej rabatów, promocji i kuponów. Dostajemy poprzez wystawianie opinii, polecanie znajomym, wypełnianie ankiet satysfakcji po dokonanych zakupach, w różnych konkursach, w zamian za zapisanie się do newslettera, założenie karty stałego klienta.

WADA: Towar kiepskiej jakości, niezgodny z opisem.

Przed zakupem możemy zawsze skontaktować się ze sprzedającym, klikając w pole “pytanie do sprzedającego”. Możemy również przeczytać opinie o produkcie, wypytać w komentarzach innych konsumentów o ich zdanie i odczucia względem danego sklepu czy sprzedawcy. Sami też powinniśmy wystawiać oceny po dokonanych zakupach tak by pomóc potem innym w podjęciu ostatecznej decyzji.

 Takie opinie zawsze są dostępne na stronie sklepu nic nie jest ukryte, więc zawsze powinniśmy rozwiać wszelkie swoje wątpliwości, sprawdzić wszystko tak by nic nas nie zaskoczyło. Bo czasem zdarza się, że to przez nasze niedopatrzenie, niedopilnowanie dostajemy nie to co chcieliśmy, więc sklep nie ponosi w tym przypadku winy.

Dokonywanie zakupów przez internet staję się z roku na rok coraz bardziej popularne, być może w przyszłości nawet będzie to jedyny sposób na nabycie potrzebnych nam dóbr. Świat ciągle się rozwija, więc jest to bardzo prawdopodobne. Takie metody mają rzesze zwolenników, bo bardzo ułatwiają życie, które czasem jest wystarczające trudno, więc czemu sobie nie pomóc w pewnych jego dziedzinach jak tylko jest taka możliwość.

Powinniśmy być wdzięczni, że żyjemy w takich czasach, gdzie jest po prostu łatwiej i przyjemniej. Postęp jest nieunikniony, więc lepiej otworzyć się na to co nowe i dostrzec możliwości, szanse a nie same zagrożenia, które były, są i będą zawsze jakoś obecne w naszym życiu. Przeciwnicy też mają swoje rację co jest oczywiste, nie każdy musi robić to co większość. Mamy prawo wyboru, robimy to co chcemy, czego nam potrzeba. Jest tak dużo wyborów, możliwości, że każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie.

angielski francuski niemiecki hiszpański

About

View all posts by