Profesjonalna wypożyczalnia samochodów – usługa na najwyższym poziomie

Profesjonalna wypożyczalnia samochodów – usługa na najwyższym poziomie: branża motoryzacyjna należy do jednej z najlepiej rozwiniętych gałęzi przemysłowych. Profesjonalne wypożyczalnie samochodowe wyposażone są w szeroki asortyment pojazdów, co sprawia, że klienci mogą wynająć model dostosowany zarówno do swoich potrzeb, jak i zasobu posiadanych środków pieniężnych. Coraz większym zainteresowaniem osób przyjeżdżających z zagranicy oraz mieszkańców zarówno dużych, jak i małych miast cieszy się wynajem samochodów, charakteryzujący się szybką obsługą bez zbędnych formalności.

Na czym polega wynajem samochodów?

Wynajem samochodów https://automaks.pl/renault-master-3-2/ dedykowany jest dla osób pełnoletnich, które posiadają prawo jazdy przez okres przynajmniej 12 lub 24 miesięcy (w zależności od wypożyczalni). Rosnąca popularność wypożyczalni samochodowych, sprawia, że zarówno mieszkańcy miast, jak i osoby przyjezdne chętnie korzystają z tej formy komunikacji. Pojazdy są ubezpieczone od zdarzeń drogowych. Klienci mogą dokonać opłaty za dodatkowe ubezpieczenie w razie kolizji z własnej winy. Koszt takiego ubezpieczenia nie jest wygórowany, przez co klienci często z niego korzystają. Wiek kierowców wymagany przez wypożyczalnie mieści się w zakresie 21-70 lat. W przypadku gdy kierowca ma mniej jak 25 lub więcej niż 70 lat wypożyczalnia może naliczyć dodatkową opłatę.

Na koszt całkowity wynajmu samochodu składa się m.in. ubezpieczenie OC, AC oraz od kradzieży. Ponadto klient nie płaci podatków lokalnych, opłat drogowych czy lotniskowych. Do ceny wynajmu należy doliczyć ewentualne koszty za wiek lub dodatkowe wyposażenie tj. fotelik dla dziecka, czy GPS. Średni dzienny koszt wynajmu samochodu oscyluje w granicy 20 – 65 zł w zależności od klasy pojazdu, wypożyczalni oraz lokalizacji kraju. Wynajem samochodów realizowany jest również w opcji długoterminowej. Koszt miesięcznego wynajmu mieści się zakresie 600 – 1950 zł.

Jaki samochód wynająć?

Wynajem samochodów wiąże się z kosztem, dlatego warto zainwestować w pojazd, który będzie spełniał wymagania klienta zarówno pod względem klasy pojazdu, przestrzeni bagażowej, jak i kosztu całkowitego wynajmu. Do najistotniejszych czynników wpływających na wynajem samochodów zaliczane są m.in.:

  • typ samochodu – klienci mogą wybrać samochód spośród szerokiego asortymentu pojazdów, wśród których znajdują się m.in. auta klasy wyższej, średniej i średniej -wyższej, ekonomicznej, premium, kompakt, luksusowe,  ciężarówki skrzyniowe, mini, minivan, SUV oraz VAN.
  • przestrzeń bagażowa i wewnątrz pojazdu – istotny czynnik decydujący o komforcie podróżowania, szczególnie w długich trasach.
  • paliwo – najczęściej wybierana opcja to odbiór z pełnym zbiornikiem – zwrot z pełnym zbiornikiem.
  • miejsce odbioru i zwrotu auta – klient dokonuje wyboru miejsca auta i jego zwrotu według miejsc dostępnych w systemie wypożyczalni. Wybór innego miejsca niż dostępne w ofercie, są zazwyczaj dodatkowo płatne.

Klientami wypożyczalni samochodów, są zarówno klienci indywidualni, jak i kontrahenci biznesowi. Najpopularniejszym typem wypożyczonego samochodu są auta z klasy ekonomicznej. Wpływa na to przede wszystkim atrakcyjna cena całkowita za usługę wynajmu. Do najczęściej wypożyczanych samochodów należą auta miejskie, które klienci wykorzystują wyłącznie do jazdy w zatłoczonym ruchu miejskim. Większe samochody cieszą się zainteresowaniem wśród klientów, pokonujących trasy międzymiastowe. Istotną kwestią wpływającą na koszt całkowity wynajmu jest rodzaj paliwa. Coraz częściej wypożyczalnie udostępniają swoim klientom samochody z instalacją gazową, które istotnie zmniejszają koszt przejazdu.

Wynajem samochodów online

wypożyczalnia samochodów

Procedura wynajmu samochodów online nie jest skomplikowana, dzięki czemu przebiega sprawnie i bezproblemowo. Każdy klient musi posiadać kartę kredytową lub kartę debetową, aby móc zarezerwować samochód. W celu dokonania odbioru auta należy posiadać przy sobie kupon rezerwacji potwierdzający opłacenie wynajmu. Ponadto na karcie kredytowej lub debetowej głównego kierowcy muszą być dostępne środki pieniężne w minimalnej wysokości depozytu, w celu zablokowania ich w razie konieczności przez wypożyczalnię. Każdy z kierowców musi posiadać ważne prawo jazdy oraz być jego posiadaczem przez czas ujęty w regulaminie wypożyczalni. Rezerwacji nie musi dokonywać bezpośrednio zainteresowana osoba. Najistotniejsze jest, aby wszystkie pola formularza rezerwacyjnego były wypełnione przez osobę dokonującą rezerwacji.

Przed dokonaniem wyboru wypożyczalni warto wyszukać firmy realizujące wynajem samochodów na najwyższym poziomie. Zalecane jest korzystanie z dedykowanych wyszukiwarek internetowych, które posiadają bazę ofert wypożyczalni z całego kraju. Firmy oferujące wynajem samochodów prześcigają się w ofertach promocyjnych, celem pozyskania klientów. Do najpopularniejszych ofert promocyjnych należą m.in. wynajem bez limitu kilometrów, przy niezmiennej stawce wynajmu oraz możliwość negocjacji ceny w przypadku wynajmu np.: powyżej 6 dni. Wypożyczalnie często oferują wysokie rabaty, co skutecznie wpływa na pozyskanie stałych klientów.

About

View all posts by