O czym warto pamiętać, przy wynajmie busa?

O czym warto pamiętać, przy wynajmie busa?

O czym warto pamiętać, przy wynajmie busa? Potwierdzenie często pomaga agencji, wynajmującej pojazdy w znalezieniu klientów, którzy nie wybrali zarezerwowanego samochodu. W wyniku automatyzacji w branży, wypożyczalnia pojazdów może czasem zadzwonić i zapytać, czy lot jest opóźniony. Zwykle będzie trzymać zarezerwowany samochód na kilka godzin przed anulowaniem. Jeśli rozważamy różne loty, poinformujmy o tym firmę, wypożyczającą samochody. Ponadto powinniśmy powiadomić o ewentualnych opóźnieniach, aby mogli wynająć samochód innemu klientowi.

Odbieranie samochodu

Jeśli zdecydujemy się na wynajem busów, musimy pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Po  przybyciu do punktu wynajmu, w razie potrzeby przedstaw swój numer potwierdzenia, kupon i kartę kredytową. Pracownik obsługi klienta zakończy proces rezerwacji i skieruje Cię tam, gdzie możesz odebrać samochód. Musisz dokładnie przeczytać dokładnie umowę najmu, zanim ją podpiszesz. W ten sposób zapoznasz się z odpowiedzialnością i upewnisz się, że dokładnie wiesz, za co zapłacisz, gdy zwrócisz samochód.

Zanim odjedziesz, sprawdź dokładnie samochód pod kątem poprawności przebiegu i widocznych uszkodzeń samochodu. W przypadku ewentualnych uszkodzeń, zadbaj o sporządzenie adnotacji na umowie. Poświęć też kilka minut na zapoznanie się z samochodem. Dostosuj swoje siedzenie i lusterka. Znajdź elementy sterujące kierunkowskazami, wycieraczkami przedniej szyby, światłami (długimi i krótkimi) i tempomatem (jeśli jest wyposażony). Zwróć uwagę na umiejscowienie klaksonu i panelu kontrolnego dla odmrażania, klimatyzacji itp.

Zwracanie samochodu

Stawki oparte są zwykle na 24-godzinnym okresie, z jednogodzinnym okresem karencji na zwrot samochodu. Jeśli przetrzymamy samochód dłużej niż 4 godziny, zwykle warto przedłużyć usługę o kolejny dzień, ponieważ nadgodziny zazwyczaj sporo kosztują. Stawki godzinowe wynajmu samochodu są zwykle droższe. Niektóre stawki, na przykład w przypadku promocji weekendowych, są dostępne tylko w określonym czasie. Oddanie samochodu po tym czasie może zmienić cenę transakcji.

Co warto robić przy wynajmowaniu samochodu?

Przede wszystkim sprawdzajmy wszystkie szczegóły, zanim zdecydujemy się na podpisanie umowy. Musimy pomyśleć o cenie paliwa, ubezpieczeniu i regułach i ograniczeniach, wytyczonych przez agencję, wynajmującą pojazdy.

Porównaj stawki

O czym warto pamiętać, przy wynajmie busa?
O czym warto pamiętać, przy wynajmie busa?

Porównaj stawki w wypożyczalniach i portalach turystycznych. Upewnij się, że wszystkie „okazje” są naprawdę atrakcyjne. Czasami stawka może nie być wcale tak konkurencyjna, jeśli zsumujemy wszystkie opłaty i podatki. Członkostwo AARP, AAA i programy lojalnościowe mogą również obniżyć koszty. Sprawdzanie stron z kuponami, rezerwowanie pewnych modeli samochodów i unikanie takich dodatków jak CB radio, to inne sposoby oszczędzania. Zastanówmy się w jakim miejscu chcemy odebrać busa, np. na lotnisku. Bądź też nieufny w stosunku do opcji, zatankowania przez agencję. Nie zawsze jest to bowiem najtańsza opcja.

Wczesna rezerwacja

Rezerwacja na wczesnym etapie daje nam sporą elastyczność w wyborze pojazdu i cenie. Dłuższy czas realizacji oznacza większą liczbę dostępnych samochodów, szerszy wybór i lepsze stawki. Przyjedź wcześniej lub przynajmniej na czas, gdy będzie odstawiał samochód. Nawet lekkie spóźnienie może kosztować dodatkowy dzień. Najpierw jednak dokładnie zastanów się, czy rzeczywiście chcesz wynająć busa. Płacenie za wynajem, paliwo i parking może być bezsensowne, jeśli przede wszystkim będziemy spędzać czas na plaży lub spacerować. Rozważmy wynajęcie samochodu tylko na jeden dzień lub dwa i korzystaj przez resztę czasu z transportu publicznego lub taksówek. Z drugiej strony, jeśli wynajmujesz busa i planujesz długą podróż, wynajem jest bardzo atrakcyjną opcją. Unikasz w ten sposób kosztów, związanych z komunikacją publiczną.

Odpowiednie ubezpieczenie

Jest bardzo prawdopodobne, że posiadane przez Ciebie ubezpieczenie samochodu, pokrywa już wynajmowany samochód. Jednak sprawdź to w swojej agencji ubezpieczeniowej. Jeśli zajdzie taka potrzeba, kup dodatkowe ubezpieczenie. Musisz pamiętać o tym, że niezbędne jest dobre ubezpieczenie od kolizji i uszkodzenia.

Sprawdź ewentualne uszkodzenia

Dokładnie sprawdź samochodów, czy nie ma ewentualnych śladów uderzeń, zadrapań lub wgnieceń. Zrób zdjęcia aparatem lub smartfonem lub nagranie video stanu samochodu przed odjazdem. Wskaż szkodę agentowi i poproś go o zanotowanie jej w dokumentacji. Jeśli pojawi się jakaś poważna wada lub uszkodzenie, wydaje się rozległe, poproś o inny samochód. Warto wziąć pod uwagę jeszcze kilka sugestii.

Unikaj niedzielnych wypraw i małych miast

Zdecydowana większość wypożyczalni pojazdów jest zamknięta w niedzielę, jeśli nie działa na terenie lotniska. Dlatego prawdopodobnie będziesz musiał dużo zapłacić, jeśli zdecydujesz się skorzystać z wynajmu właśnie od tego dnia. Mniej samochodów do wyboru  i mniej doświadczonych agentów sprawia, że wynajem samochodu w małym miasteczku jest bardziej ryzykowny niż w duży mieście. Dużym problemem może być ograniczony wybór samochodów, mogą nie spełniać Twoich potrzeb.

About

View all posts by